Verslas

2015.09.08 13:45

Antroji LOGIN diena: pirmasis mobilusis telefonas, virtualūs pinigai ir ugnies kamuoliai

Progreso konferencijos LOGIN antroji diena pritraukė dar daugiau lankytojų. Besidomintieji technologijomis gausiausiai rinkosi į pirmojo mobilaus telefono išradėjo paskaitą, kuris numoja ranka į praeitį ir tikina, kad ateityje pasaulis bus nuostabus. Pirmąją revoliuciją Martinas Cooperis žada sveikatos apsaugos srityje.

Progreso konferencijos LOGIN antroji diena pritraukė dar daugiau lankytojų. Besidomintieji technologijomis gausiausiai rinkosi į pirmojo mobilaus telefono išradėjo paskaitą, kuris numoja ranka į praeitį ir tikina, kad ateityje pasaulis bus nuostabus. Pirmąją revoliuciją Martinas Cooperis žada sveikatos apsaugos srityje.

1973-iaisiais pirmą kartą pasauliui pristatęs pirmąjį mobilų telefoną amerikietis M. Cooperis šiandien laukia revoliucijos bevielėse technologijose. Pasak jo, tai palies ne tik komunikaciją, tai palies ir švietimą, labiausiai verslą, bendradarbiavimą, o greičiausiai pokyčius, pasak jo, pajaus sveikatos sistema.

„Sveikatos sistemoje permainos jau prasidėjo. Technologijos gali patikrinti mūsų kūną ir numatyti ligą, nuspėti ją prieš jai atsirandant. Ir tai – revoliucinga. Šiandien, kol kas, liga gydoma kai apninka organizmą. Yra laukiama, kol tu apsirgsi ir tik tada tave gydys. Tai yra blogai. Gerai yra, kai ligą sustabdo prieš jai pasireiškiant“, – aiškino M. Cooperis.

M. Cooperis nesutinka, kad technologijos sparčiai keičiasi, tačiau pritaria, kad prie jų greitai įprantama.

„Mano komanda ir aš sukūrėme pirmąjį mobilų 1973 m. Užtruko dešimtmetį, kol pirmasis mobilus buvo parduotas komerciškai. Tai nutiko prieš 31 metus. Tai nėra greitai, tačiau ar dabar jūs atiduotumėt savo mobilų? Nemanau. Žmonės geriau valgys mažiau, bet savo mobilaus neatiduos“, – teigė mobiliojo telefono išradėjas.

Pasak žymaus išradėjo, technologijos turi taikytis prie žmogaus poreikių, o ne žmogus turi stengtis prisitaikyti prie sudėtingų išradimų. Kitas progreso konferencijos pranešėjas – Jon Matonis kalbėjo ne apie nepriklausomas technologijas, o apie nepriklausomus pinigus – bitkoinus. Pasak J. Matonio, pinigai nebūtinai turi būti leidžiami centrinių bankų ir nebūtinai turi turėti politinį prieskonį.

„Bitkoinai yra ypatingai saugi  valiuta, ypač lyginant su kitomis valiutomis, kurias galima suklastoti. Bitkoinų klastoti neįmanoma. Kada bitkoinai gali tapti nesaugūs, tai kai įtraukiama trečia šalis, kur saugomos jūsų santaupos, veikianti lyg bankas. Individualūs asmenys turi galimybę naudoti bitkoinus, jie neturi bendradarbiauti su trečiąja šalimi ir rizikuoti saugumu“, – aiškino J. Matonis.

LOGIN konferencijoje penktadienį skraidė ir ugnies kamuoliai. Mokslu siekiantis sudominti australas Derekas Mulleris „Yuotube“ svetainėje yra peržiūrėtas 60 milijonų kartų, turi beveik pusantro milijono prenumeratorių ir tikina, kad jei esi mėgstamas daugybės žmonių socialiniuose tinkluose – nemaža tikimybė, kad jie neturi jokio supratimo apie tave, tad „Facebook“ pataria nepasitikėti

„Kuriu filmukas apie mokslą, kad sudominčiau jaunimą. Dažnai mokyklose mokslas iliustruojamas nuobodžia forma knygose... Taigi smagu paimti teorinius dalykus ir iliustruoti juos praktikoje tikrai įdomiais, inovatyviais būdais. Aš matau, kaip jaunimo požiūris į mokslą tuomet keičiasi, pritraukia domėtis“, – teigė D. Mulleris.

LOGIN konferencija baigėsi Lietuvos interneto apdovanojimais.