Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

„Standard & Poor`s“ pagerino Lietuvos skolinimosi reitingą

BNS 2015.09.08 13:45

Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor`s“, teigiamai vertindama Lietuvos ekonomikos perspektyvas bei pasiryžimą ir galimybes 2015 metais įsivesti eurą, šalies ilgalaikio skolinimosi vietos bei užsienio valiuta reitingą padidino dviem pakopomis – nuo BBB iki A-.

Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor`s“, teigiamai vertindama Lietuvos ekonomikos perspektyvas bei pasiryžimą ir galimybes 2015 metais įsivesti eurą, šalies ilgalaikio skolinimosi vietos bei užsienio valiuta reitingą padidino dviem pakopomis – nuo BBB iki A-.

Reitingo perspektyva, prognozuojant tolesnį Lietuvos ekonomikos augimą, o Vyriausybei toliau laikantis fiskalinės drausmės politikos, yra stabili, teigiama „Standard & Poor`s“ pranešime.

„Mūsų šalies skolinimosi reitingas buvo perkeltas į aukštesnį lygį net peršokant tarpinę grandį – tai puiki žinia Lietuvai, rodanti mūsų finansų politikos pripažinimą. Aukštesnis reitingas sudaro realias prielaidas toliau mažėti šalies skolinimosi kainai. Be to, šis sprendimas rodo, kad šalia atsakingos Vyriausybės politikos ir ekonomikos augimo, jau dabar itin aukštai vertinamos mūsų pastangos ir galimybės įsivesti eurą“, – Finansų ministerijos pranešime spaudai sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

„Standard & Poor`s“ savo sprendimą motyvavo tuo, kad 2013 metų Lietuvos ekonomikos augimo ir viešųjų finansų rezultatai viršijo agentūros lūkesčius. „Standard & Poor`s“ prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika 2014–2017 metais ir toliau tvirtai bei tvariai augs, o viešųjų finansų deficitas nuosekliai mažės.

Agentūros vertinimu Lietuva atitinka Mastrichto kriterijus ir nuo 2015 metų turėtų tapti euro zonos nare. „Standard & Poor`s“ nuomone, stojimas į euro zoną visiškai panaikins rizikos veiksnius, susijusius su lito ir euro kursu – tai ypač svarbu ekonomikos raidai, kadangi du trečdaliai visų paskolų Lietuvoje yra suteiktos eurais.

Narystė euro zonoje Lietuvai taip pat atvers platesnius kelius į tarptautines kapitalo rinkas, o vietiniams bankams, prireikus, suteiks prieigą prie Europos Centrinio Banko finansinių priemonių, taip stiprinant šalies finansų stabilumą.  

„Standard & Poors“ įvardijo, kad galėtų pagerinti reitingą, jeigu viešųjų finansų rodikliai gerėtų sparčiau nei numato agentūra. „Standard & Poor`s“ taip pat įspėjo, kad reitingą sumažintų, jeigu Vyriausybė nukryptų nuo atsakingos finansų politikos, ženkliai sumažėtų ekonomikos augimas ir Lietuva nuo 2015 metų neįsivestų euro.

Paskutinį kartą A- ilgalaikio skolinimosi reitingą „Standard & Poor`s“ Lietuvai buvo suteikusi 2008 metų sausį, tačiau tų pačių metų spalį jį sumažino iki BBB+, o 2009-ųjų kovą – iki BBB.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi