Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Kauno rajone ruošiasi verslo šuoliui

Kauno rajonas ruošiasi verslo šuoliui. Mat vietos politikai žada patvirtini rajono teritorijos bendrojo plano pakeitimus, dėl kurių vystyti verslą neva bus gerokai paprasčiau.

Kauno rajonas ruošiasi verslo šuoliui. Mat vietos politikai žada patvirtini rajono teritorijos bendrojo plano pakeitimus, dėl kurių vystyti verslą neva bus gerokai paprasčiau.
    
Kauno rajone duris atvėrė restauruota Raudondvario dvaro oranžerija. Pagal prieš pusantro šimto metų darytas nuotraukas atkurtas fasadas. Menėse restoraną įkūręs verslininkas pasakoja, kad tai ne pirmas sėkmingas projektas Kauno rajone.

„Pats jau 14 metų dirbu Kauno rajone, persikėliau iš Kauno miesto ribų. Buvo įkurtos paslaugų įmonės, tiek transporto paslaugų įmonė, tiek serviso paslaugų įmonė, taip atsitiko, kad į rajoną buvo pasiūlyta investuoti ir pritraukti ES struktūrinių fondų lėšas. Pastatėme vieną viešbutį su restoranų ir mero iniciatyva, taip teko įsikurti Raudondvaryje“, – pasakojo verslininkas Vytas Čičelis.
    
Rajono meras pastebi, kad verslui palankūs įstatymai pritraukia ir gamybos įmones. Nauja pramonės zona formuojasi naujuosiuose Muniškiuose – čia statoma baldų gamykla, ketina kurtis grąžtų ir dar kelios įmonės. Pagiriuose kelią skinasi kalnakasybos pramonė – čia jau parengtas anhidrito kasyklos projektas, kurį su Vyriausybe įgyvendinti žada privatūs investuotojai.      

„Įmonės, kurios ateina į Kauno rajoną ir sukuria darbo vietas įdarbindamos 50 proc. šio krašto žmonių atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir turto mokesčio. Verslo liudijimai jau 6 metai pigiausi Lietuvoje, maksimali kaina siekia 120 litų ir mažiau“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

„Kaunas yra vienintelis rajonas Lietuvoje kur auga gyventojų skaičius, gal tai yra miesto sąskaita, bet tiek smulkiam verslui, kuris yra orientuotas į paslaugas, tiek tai yra paranku – gyventojų skaičius didėja, o stambiam verslui kuriam reikia teritorijų, kuriam reikia infrastuktūros, tai yra taip pat paranku“, – kalbėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.
    
Žadama ir toliau kurti verslui palankią aplinką. Numatyta, kad pramonės zona nepažymėtose teritorijose radus iškasenų bus galima jas eksploatuoti, tam tereikės specialių dokumentų. Jei veikla bus numatoma pagal galiojančius apribojimus komercinės paskirties, pramonės ir sandėliavimo teritorijas bus galima kurti bet kurioje savivaldybės vietoje.    

Praėjusiais metais Lietuvos laisvosios rinkos instituto paskelbtame savivaldybių indekse Kauno rajonui skirta daugiausiai balų. Indekso sudarytojai pabrėžė investicinę aplinką, gebėjimą mažinti biurokratinę naštą, sėkmingą partnerystę su verslu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi