Verslas

2015.09.08 13:45

Kaip kompensuos pensijas premjeras žada pasakyti iki gegužes

BNS 2015.09.08 13:45

Iki gegužės bus parengtos pataisos dėl per krizę sumažintų pensijų kompensavimo, žada premjeras Algirdas Butkevičius. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė žada, kad pensijos bus pradėtos kompensuoti rudenį.

Iki gegužės bus parengtos pataisos dėl per krizę sumažintų pensijų kompensavimo, žada premjeras Algirdas Butkevičius. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė žada, kad pensijos bus pradėtos kompensuoti rudenį.

„Sutarėme, kad iki gegužės 1 dienos bus pateiktas įstatymo projektas dėl pensijų kompensavimo“, – trečiadienį po valdančiųjų pasitarimo žurnalistams pareiškė premjeras.

Steigimu, įstatymo pataisose jokių naujovių nėra, į jas sudėti tie valdančiųjų susitarimai, dėl kurių buvo susitarta žiemą.

„Niekas nesikeičia. Tik šiek tiek buvo įstrigusi derinimo procedūra Finansų ministerijoje. Kaip ir buvo kalbėta, pensijų kompensavimas bus pradėtas šiais metais iš viršplaninių pajamų, o planuojant 2015 metų biudžetą, sumos įtrauktos iš karto“, – sakė L. Graužinienė.

Anot jos, visos ministerijos, išskyrus Finansų ministeriją, pataisas jau yra suderinusios.

„Kada bus pateikta į Seimą, pasistengsime priimti ypatingos skubos tvarka, tam, kad visiems žmonėms būtų aišku ir suprantama, nuo kada kas prasideda“, – teigė ji.

Pasak Seimo vadovės, svarbu kuo greičiau priimti sprendimą, kad tam galėtų ruoštis „Sodra“: „Sodra“ turi pertvarkyti savo informacinę sistemą tam, kad galėtų dirbti su gyventojų duomenų baze“.    

Valdantieji skaičiuoja, kad pensijų kompensavimui reikės apie 443 mln. litų. Šiemet būtų išmokėta 20 proc. neišmokėtos pensijos, o 2015-2016 metais – po 40 proc., mokant kas ketvirtį.  

Vasarį buvo teigiama, kad beveik 25 tūkst. pensininkų, kuriems per krizę pensijos buvo apkarpytos mažiausiai, jau šiais metais gaus visą nepriemoką. Tiek žmonių valstybė yra skolinga po maždaug 100 litų.

2009 metais pensijos iki 650 litų nebuvo mažinamos.

Iš viso pensijos bus kompensuotos maždaug 450 tūkst. gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.