Verslas

2015.02.12 21:36

Dėl Maskvos sprendimo kenčia patys rusai

BNS2015.02.12 21:36

Rusijos paskelbtas kiaulienos produktų iš visos Europos Sąjungos (ES) embargas skaudžiai atsiliepia ir Rusijos, ypač Karaliaučiaus srities, vartotojams, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Rusijos paskelbtas kiaulienos produktų iš visos Europos Sąjungos (ES) embargas skaudžiai atsiliepia ir Rusijos, ypač Karaliaučiaus srities, vartotojams, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras.

„Vyksta Rusijos vartotojų skriauda, ypač kalbant apie Karaliaučiaus sritį, kur mūsų produktai mėgiami ir vertinami. Dabar jie ten nepatenka ir žinome, kad mėsos kainos dėl to kyla. Bet kadangi politikams yra svarbiau kiti dalykai, todėl tas procesas ir vyksta. Čia ne tik mūsų pieno ir mėsos gamintojams yra problema, bet problema ir kitoj pusėje“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė Linas Linkevičius.

Anot jo, Rusijos veiksmai iškreipia rinką, todėl Europos Komisija, gindama šalių narių interesus, antradienį kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) dėl netinkamai taikomų normatyvų ir teisės pažeidimų.

Ministro teigimu, šioje situacijoje dar kartą išryškėjo tam tikrų rinkų rizikos veiksniai.

„Viena yra palaikyti ekonominius ir prekybinius santykius su stabilia, prognozuojama rinka, ir yra, kaip matome, tokia situacija, kokią turime dabar. Tai yra mūsų verslui priminimas, kad prieš investuojant, prieš užmezgant kažkokius ryšius, reikia visa tai labai kruopščiai įvertinti“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Pasak užsienio reikalų ministro, verslo prašoma pateikti prioritetines kryptis, kur jis norėtų plėsti veiklą, o ministerija savo ruožtu „darys viską“, kad padėtų užmegzti naujus kontaktus.

ES antradienį PPO inicijavo bylą prieš Rusiją dėl šios paskelbto embargo kiaulienos produktams iš bendrijos šalių. EK nurodo, kad Rusijos draudimai sumažino ES kiaulienos eksportą 25 procentais.

Sausio pabaigoje Lietuvoje dviejuose šernuose aptikus afrikinį kiaulių marą, Rusija iš karto uždraudė kiaulienos importą iš visos ES. Nuo praėjusio pirmadienio Rusija nebeįsileidžia bet kokių gatavų mėsos produktų su kiauliena iš Lietuvos ir Lenkijos, kur maras rastas vasario viduryje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.