Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras prognozuoja, kad Vilniuje šiluma pigs ne anksčiau kaip 2016 m.

ELTA 2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad vilniečiai ir kauniečiai pigesnio šildymo gali tikėtis ne anksčiau nei 2016 m. šildymo sezone. O kitų savivaldybių gyventojai atsikvėpti esą galėtų jau po metų.

Premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad vilniečiai ir kauniečiai pigesnio šildymo gali tikėtis ne anksčiau nei 2016 m. šildymo sezone. O kitų savivaldybių gyventojai atsikvėpti esą galėtų jau po metų.

„Šilumos kainos Lietuvoje kol kas tikrai nedidėja, bet po truputį mažėja, ir rytoj mes kaip tik Vyriausybėje dar priimsime Šilumos plėtros strategiją arba atskirą programą, kur yra iškeltas tikslas, kad šilumos kainos mažėtų ateityje dar stipriau“, – antradienį interviu LRT radijui sakė Ministras Pirmininkas.

Klausiamas, kada maždaug šilumos kainos galėtų mažėtų, Premjeras teigė, kad tai sunku pasakyti, tačiau patikino, jog artimiausiu metu to nebus.

„Jeigu mes kalbame apie Vilniaus miestą, tai Vilniaus mieste ir Kauno mieste realiai tai galėtų prasidėti 2016 m. nuo kūrenimo sezono. Jeigu kalbėtume apie atskiras savivaldybes, tai, manau, savivaldybės, kurios gaus struktūrinę paramą pertvarkant šilumos ūkio gamybą, galėtų būti po vienerių metų“, – prognozavo jis.

Seimo Ekonomikos komitete svarstomi Šilumos ūkio įstatymo pakeitimai ir siūloma palikti tik draudimą, kad šilumos ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojai negali būti šilumos tiekėjai. Premjeras suabejojo, ar dėl to galėtų sumažėti šilumos kaina. Tuo, anot A. Butkevičiaus, siekiama, kad šilumos mazgai, esantys gyvenamuosiuose namuose, turi būti perduoti gyvenamųjų namų bendrijoms, ir pačios bendrijos turi sudaryti sutartis su aptarnaujančiomis įmonėmis, ne su šilumos energijos tiekėjais.

Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) vienašališkai nustačius „Vilniaus vandenų“ vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, galiosiančias iki 2015 m. pabaigos, A. Butkevičius sakė, kad ekonominiu sunkmečiu nebuvo leista kelti vandens kainos, o jam pasibaigus, tai daryti leista. Kita vertus, Premjeras akcentavo VKEKK atsakomybę.

„Mes manome, kad VKEKK vis dėlto turėtų atlikti daug stipresnį vaidmenį analizuojant netgi esančią finansinę padėtį tose vandens tiekimo įmonėse, atliekant netgi paskaičiavimus, ar ne per didelės yra sąnaudos tose įmonėse ir vykdant kitas paslaugas“, – sakė A. Butkevičius.