Verslas

2015.09.08 13:45

Kaliningradas pamiršta mėsos skonį

Rusijos draudimas į jos teritoriją iš Lietuvos ir Lenkijos įvežti bet kokius gatavus mėsos produktus, kuriuose yra kiaulienos, jau smogė pačiai Rusijai, ypač Kaliningrado sričiai, rašo „Lietuvos žinios“.

Rusijos draudimas į jos teritoriją iš Lietuvos ir Lenkijos įvežti bet kokius gatavus mėsos produktus, kuriuose yra kiaulienos, jau smogė pačiai Rusijai, ypač Kaliningrado sričiai, rašo „Lietuvos žinios“.

Šioje nuo Rusijos atskirtoje teritorijoje mėsa netrukus gali tapti itin retu delikatesu – dar iki pirmadienio, kai įsigaliojo visuotinis draudimas įvežti kiaulieną, per pastarąsias dvi savaites kai kurie mėsos gaminiai Kaliningrade pabrango dvigubai. Mėsos trūksta ne tik parduotuvėse, jos neturi ir perdirbėjai, todėl mėsos kainos neišvengiamai augs.

Skaičiuojama, kad dėl šio draudimo Lietuvos mėsos perdirbėjai negaus apie 90 mln. litų pajamų, tačiau dalį jų gali kompensuoti produkcijos pardavimas naujose rinkose. O Kaliningrado srityje jau artimiausiu metu kiauliena gali tapti retenybe parduotuvėse.

Kaip LŽ pasakojo Kaliningrado srityje gyvenantis Igoris L., kiauliena ir šios mėsos gaminiai praėjusį savaitgalį buvo perkamiausia prekė Kaliningrado centrinėje turgavietėje. „To, ką buvo galima išvysti šį kartą, net nėra ko lyginti su situacija sausio pradžioje. Tuomet mėsos pasirinkimas buvo didžiulis, o dabar kiauliena graibstyte graibstoma“, – teigė pašnekovas, ironizuodamas, kad jis ir kiti kaliningradiečiai verčiami ne savo valia tapti vegetarais.

Pasak vyriškio, kilogramas kiaulienos faršo iš ryto kainavo apie 230 rublių (16 litų), o vėliau kaina kilo iki 260 rublių (18 litų), kiaulienos skerdieną su kaulais ir didžiuliu riebalų kiekiu pardavinėjo ne mažiau kaip už 210 rublių (15 litų), virtos dešros ir pieniškos dešrelės kainavo nuo 280 iki 320 rublių (20–23 litus), parūkyta, rūkyta dešra – 400–700 rublių (28–50 litų). Panaši situacija ir Kaliningrado prekybos centruose.

„Kiek girdėjau, labai brangi mėsa ir kituose srities miestuose. Mes, kaliningradiečiai, dar šiek tiek jos įstengsime įpirkti, nes gauname didesnius atlyginimus – 15–22 tūkst. rublių (1060–1560 litų), o mažesnių miestų gyventojai uždirba vos iki 12 tūkst. rublių (850 litų)“, – LŽ sakė Kaliningrado gyventojas.