Verslas

2014.04.07 11:32

Per mėnesį atpigo perdirbta mėsa, bet brango cukrus

ELTA2014.04.07 11:32

Kovo mėnesį gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 0,4 proc., o neįskaitant rafinuotų naftos produktų, – 0,5 proc.

Kovo mėnesį gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos padidėjo 0,4 proc., o neįskaitant rafinuotų naftos produktų, – 0,5 proc.

Statistikos departamento duomenimis, bendrąjį kainų pokytį per mėnesį daugiausiai lėmė 3,4 proc. padidėjusios chemikalų ir chemijos produktų gamybos, 0,7 proc. – maisto produktų gamybos produkcijos kainos ir 2,1 proc. sumažėjusios gėrimų gamybos, 1,2 proc. – guminių ir plastikinių gaminių gamybos produkcijos kainos.

Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį beveik nepasikeitė, nes kai kurių rūšių produkcijos brangimą atsvėrė kitų rūšių produkcijos pigimas.

Labiausiai atpigo atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo (5,6 proc.) ir niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos gamybos (3,7 proc.) produkcija, o pabrango kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių gamybos (2,6 proc.) ir pagrindinių vaistų pramonės gaminių ir farmacinių preparatų gamybos (2,3 proc.) produkcija. Maisto produktai pabrango 1,1 procento, iš jų cukrus – 13,1, užgardai ir pagardai – 5,5 proc. Atpigo perdirbta ir konservuota mėsa – 2,4 proc., perdirbti ir konservuoti vaisiai ir daržovės – 1,7 proc.

Ne Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per mėnesį padidėjo 0,8 proc. Labiausiai pabrango chemikalų ir chemijos produktų gamybos (3,7 proc.) drabužių siuvimo (3,2 proc.) produkcija, o atpigo atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo (5,1 proc.) ir pagrindinių metalų gamybos (3,3 proc.) produkcija.

Per metus visos gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos sumažėjo 4,3 proc., o neįskaitant rafinuotų naftos produktų, – 3,2 proc. Bendrajam metiniui kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo (6,9 proc.) sumažėjusios rafinuotų naftos produktų gamybos produkcijos kainos ir (2,4 proc.) padidėjusios maisto produktų gamybos produkcijos kainos.

Labiausiai atpigo chemikalų ir chemijos produktų gamybos bei atliekų surinkimo, tvarkymo ir šalinimo, medžiagų atgavimo (po 13 proc.) produkcija, o pabrango tabako gaminių gamybos (12,9 proc.) ir vandens surinkimo, valymo ir tiekimo (6,5 proc.) produkcija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt