Verslas

2015.02.12 21:36

Akcininkai pritarė „Lietuvos dujų“ išskaidymui

„Lietuvos dujų“ akcininkai apsisprendė išskaidyti įmonės veiklą į tris – perdavimo, skirstymo ir tiekimo. Visomis jomis užsiimtų skirtingos bendrovės.

„Lietuvos dujų“ akcininkai apsisprendė išskaidyti įmonės veiklą į tris – perdavimo, skirstymo ir tiekimo. Visomis jomis užsiimtų skirtingos bendrovės.

„Lietuvos dujoms“ liktų viena – dujų tiekimo – paslauga. „Gazprom“ pranešime teigia, kad „Lietuvos dujų“ pertvarkai pritarė dėl jai daromo spaudimo, praneša LTV „Panorama“.

Vokietijos ir Rusijos koncernų valdomų „Lietuvos dujų“ akcininkai pritarė, kad įmonės veiklos būtų atskirtos. Magistraliniai dujotiekiai ir dujų perdavimas atitektų atskirai steigiamai naujai įmonei. Skirstymą, kaip ir skirstymo vamzdynus, perimtų antrinė „Lietuvos dujų“ bendrovė. O pati bendrovė „Lietuvos dujos“ liktų dujų tiekėja.

Parengti visos bendrovės veiklos išskaidymo planą „Lietuvos dujų“ akcininkai turėjo iki kovo pabaigos, bet jiems leista terminą nukelti. Viena priežasčių – Vyriausybės derybos su vienu didžiausių įmonės akcininkų – „Gazprom“ – dėl dujų kainų.

Energetikos ministrą „Lietuvos dujų“ akcininkų sprendimas džiugina. Tai esą žingsnis pirmyn, kuris, palengvins ne tik derybas su „Gazprom“, bet ir alternatyvų Lietuvos apsirūpinimą dujomis.

Tuo metu Rusijos „Gazprom“ pareiškė, kad pritarti jo iš dalies valdomos bendrovės pertvarkai buvo priverstas dėl daromo spaudimo ir Lietuvos institucijų grasinimo taikyti sankcijas „Lietuvos dujoms“ ir jų vadovybei. Su Lietuva besibylinėjantis „Gazprom“ taip pat sako, kad toliau gins savo teises.