Verslas

2014.04.07 17:16

E. Masiulis: iniciatyva dėl referendumo dėl euro paranki Rusijos režimui

Vyriausioji rinkimų komisija pirmadienį turėtų įregistruoti iniciatyvinę grupę, kuri siekia, kad prieš numatomą euro įvedimą 2015 m. būtų surengtas referendumas ir galutinis sprendimas būtų priimtas atsiklausus žmonių.  

Vyriausioji rinkimų komisija pirmadienį turėtų įregistruoti iniciatyvinę grupę, kuri siekia, kad prieš numatomą euro įvedimą 2015 m. būtų surengtas referendumas ir galutinis sprendimas būtų priimtas atsiklausus žmonių.

Referendumo dėl lito išsaugojimo iniciatoriai tikisi, kad šiemet pavyks atsiklausti žmonių, ar jie nori išlaikyti litą. Tačiau kažin ar toks referendumas sulauks didelio politikų palaikymo. Ekonominiai svertai, pasak biudžeto komiteto vadovo, šiuo metu yra euro naudai.

„Lietuvos bankas sako, kad 2 mlrd. mes prarandame, 4 mlrd. laimime. 2 mlrd. – nemaži pinigai“, – kalba Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas.

Premjeras, pasisakęs prieš referendumą dėl žemės pardavimo, tokios pat nuomonės laikosi ir dėl lito išsaugojimo. Jo teigimu, stodami į ES, įsipareigojome integruotis į euro zoną: „Aš manau, tie, kurie galvoja kitaip, tiesiog mąsto, kad Lietuvos progresas būtų daug lėtesnis, palyginti su kitomis šalimis. Lietuva yra atvira maža šalis, ji turi būt patraukli ir investicijoms, turi būti patrauklus klimatas darbo vietoms kurti, turi didėti realios pajamos, o tai aš matau tik dirbant bendroje integruotoje sistemoje.“

Referendumo iniciatoriai aiškina, kad Lietuva dar nepasirengusi eurui. „Apklausos rodo, kad daugiau negu pusė Lietuvos gyventojų šiuo metu nepritaria euro įvedimui. Taip, yra įsipareigojimas įsivesti eurą, tačiau matome Švedijos pavyzdį – Švedijos žmonės dar nepasiruošė eurui, nors į ES įstojo daug anksčiau“, – sako referendumo iniciatyvinės grupės narys Julius Panka.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis kategoriškas – politikai, kurie nori susikrauti dividendų palaikydami referendumą dėl lito išsaugojimo, užsiima antivalstybine veikla. „Manau, kad tokių referendumų, kurie nukreipti prieš mūsų buvimą ES, organizavimas yra žaidimas su Putinu vienoje valtyje, – tvirtina jis. – Man atrodo, reikia nustoti manipuliuoti žmonių jausmais. Lietuva apsisprendė būti Vakarų pasaulio, ES sudedamąja dalimi ir tokių iniciatyvų atsiradimas labai parankus Rusijos režimui.“

Mūsų kaimynė Latvija euro zonos nare tapo šiemet, Estija – dar anksčiau. Apklausos rodo, kad labiausiai žmonės prieš įvedant eurą bijo kainų kilimo.