Verslas

2014.04.04 16:51

Dujų atsargų Ukrainai užteks vos mėnesiui

ELTA2014.04.04 16:51

Dujų atsargų Ukrainos požeminėse saugyklose užteks vos mėnesiui. Apie tai praneša newsru.com remdamasis Ukrainos energetikos ministru Jurijumi Prodanu.

Dujų atsargų Ukrainos požeminėse saugyklose užteks vos mėnesiui. Apie tai praneša newsru.com remdamasis Ukrainos energetikos ministru Jurijumi Prodanu.

„Svarstant galimus scenarijus, būtų galima atjungti įmones, kurios šiandien suvartoja didelį dujų kiekį, nes atšilus orams jas būtų galima atjungti; reikia apsvarstyti, kur būtų galima apriboti gamybą, o kur dujas pakeisti anglimi“, – sakė J. Prodanas.

„Siekiant patenkinti gyventojų dujų poreikius, kasmet būtinas per 25 mlrd. kubinių metrų dujų kiekis: per 17 mlrd. kubinių metrų pačios šalies išgaunamų dujų, 8 mlrd. – importuotų dujų, kurios parduodamos šilumos energijos gamintojoms“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje aiškino J. Prodanas.

Ministras pranešė, kad jau šešios kompanijos padavė paraiškas dėl dujų tiekimo Ukrainai iš Lenkijos. Jis pabrėžė, kad ypatingų vilčių teikia maršrutas iš Slovakijos, kuriuo gali būti transportuojama 20 mlrd. kubinių metrų dujų per metus. Dėl dujų tiekimo reversiniu būdu iš Slovakijos šiuo metu vyksta derybos su Europos Sąjunga, pažymėjo ministras.

Kitas būdas, kaip būtų galima padidinti šalies energetinį saugumą, yra padidinti dujų gavybą Ukrainos teritorijoje, sakė ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.