Naujienų srautas

Verslas2014.04.04 09:36

Ž. Mauricas: investuotojų susidomėjimas Lietuva yra išaugęs

BNS 2014.04.04 09:36

Nors tiesioginės užsienio investicijos (TUI) pernai buvo sumažėjusios, užsienio investuotojų susidomėjimas Lietuva auga, teigia „Nordea“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Nors tiesioginės užsienio investicijos (TUI) pernai buvo sumažėjusios, užsienio investuotojų susidomėjimas Lietuva auga, teigia „Nordea“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Pasak jo, investuotojų susidomėjimas Lietuva ir jų tolerancija rizikai auga, tačiau kol kas nematyti konkrečių veiksmų, nes keletą metų vis kas nors kliudo investicijų proveržiui, penktadienį rašo „Verslo žinios“.

Ž. Mauricas teigė, kad optimistiškai nuteikia suaktyvėję įmonių įsigijimai Lietuvoje: „Dėl šios priežasties didesnio TUI proveržio galime tikėtis iš gamybos sektoriaus, juolab kad Vakarų ekonomika, euro zona šiek tiek atsigauna, o Baltijos šalys ir apskritai Vidurio ir Rytų Europa tampa nebloga alternatyva net tai pačiai Kinijai, kuri galimai susidurs su ekonominėmis problemomis“.

Tiesioginių užsienio investicijų ( TUI) srautas į Lietuvą pernai buvo daugiau nei ketvirtadaliu mažesnis negu 2012 metais.

Lietuvos banko ir Lietuvos statistikos duomenimis, TUI srautas Lietuvoje pernai siekė 1,4mlrd. litų (1,2proc. BVP) – 499,6mln. litų, arba 26,6 proc. mažiau nei užpernai. Reinvesticijos per metus išaugo daugiau nei 4 kartus, tačiau tai neatsvėrė sumažėjusių akcinio ir kito kapitalo srautų.

Sparčiausiai pernai didėjo Švedijos (1,1mlrd. litų), Nyderlandų (532,8mln. litų), Suomijos (340,8 mln. litų) ir Austrijos (210,7mln. litų) investicijos, o daugiausia mažėjo – Latvijos (632,8mln. litų), Rusijos (323,3mln. litų), Lenkijos (213,6 mln. litų) ir Prancūzijos (209,4mln. litų) TUI.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi