Verslas

2014.04.03 18:15

N. Mačiulis antrus metus iš eilės tapo populiariausiu nuomonės lyderiu

ELTA 2014.04.03 18:15

Penki dažniausiai žiniasklaidoje pernai cituoti nuomonės lyderiai dirba bankų sektoriuje, o daugiausiai žiniasklaidoje matomas vardas jau antrus metus iš eilės priklauso „Swedbank“ ekonomistui Nerijui Mačiuliui.

Penki dažniausiai žiniasklaidoje pernai cituoti nuomonės lyderiai dirba bankų sektoriuje, o daugiausiai žiniasklaidoje matomas vardas jau antrus metus iš eilės priklauso „Swedbank“ ekonomistui Nerijui Mačiuliui.

Tokius rezultatus skelbia rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovė TNS LT, įvertinusi nuomonės lyderių vaidmenį šalies žiniasklaidoje.

Kaip teigiama TNS LT išplatintame pranešime, bankų sektoriaus atstovai praėjusiais metais žiniasklaidoje pasisakė gerokai dažniau nei nepriklausomi ekspertai.

„Nuo pernai metų rugpjūčio į tyrimą įtraukėme ir 25 nepriklausomus ekspertus. Iš jų dažniausiai cituojamas buvo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. Taip pat tarp dažniau žiniasklaidoje pasisakiusiųjų buvo Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas, buvusi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Rūta Vainienė ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Tačiau bankų ekonomistai nuomonių advokatų dešimtuke išliko lyderiais. Lietuvoje jų įžvalgos yra itin vertinamos, todėl ir jų kompetencijų sritis yra labai išplečiama. Prie gausių bankininkų pasisakymų prisidėjo ir pernai metais itin aktualiomis tapusios Ūkio banko žlugimo, euro įvedimo bei pensijų reformos temos“, – komentuoja TNS LT Komunikacijos analizės vadovas Linas Spėčius.

Dažniausiai cituojamų įmonės atstovų sąraše po Nerijaus Mačiulio („Swedbank“) rikiuojasi Violeta Klyvienė („Danske bank“), kelerius metus iš eilės buvęs daugiausiai cituojamas Gitanas Nausėda (SEB), Žygimantas Mauricas („Nordea“) ir Odeta Bložienė („Swedbank“).

„Pernai pastebėjome dar vieną tendenciją – įmones atstovaujančių atstovų sumažėjo, tačiau padaugėjo jų pasisakymų. Pavyzdžiui, draudimo atstovų gretos sumažėjo 19 proc., o šio segmento citatų padaugėjo 22 proc., telekomunikacijų atstovų skaičius susitraukė 12 proc., o jų pasisakymų daugėjo 77 proc., atitinkamai bankų 5 proc. ir 21 proc.“, – teigia L. Spėčius.

Pagal atstovų citatų skaičių žiniasklaidoje bankai ir toliau išlieka pirmoje vietoje (8576) lenkdami draudikus (2304) ir trečioje vietoje atsidūrusią mažmeninę prekybą (1834), kuriai praėjusių metų lapkritį teko atlaikyti „Maximą“ ištikusią krizę, kai Rygoje įgriuvo parduotuvės stogas. Nors smarkiai daugėjo telekomunikacijų bendrovės atstovų citatų, jie lieka ketvirti (1803).

„Vertinant vadovų pasisakymus, pirmoje vietoje – taip pat bankų atstovas. Daugiausiai – 309 kartus – buvo cituotas dabar jau buvęs „Ūkio banką“ perėmusio „Šiaulių banko“ vadovas Audrius Žiugžda. Nuo jo atsilieka taip pat savo postą palikęs telekomunikacijų bendrovės „Bitė“ vadovas Chris Robbins bei draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas“, – sako L. Spėčius.

Minėto tyrimo metu buvo analizuojama kompanijų, veikiančių bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijų sektoriuose, atstovų komunikacija 2013 m. sausio–gruodžio mėnesiais.

Per šį laikotarpį buvo ištirta 14 tūkst. 517 bankininkystės, draudimo ir telekomunikacijos rinkų atstovų citatų. Tyrimo metu buvo analizuojami 90 spaudos leidinių, 10 interneto svetainių, 4 radijo stotys ir 5 televizijos kanalai. Atstovų citatos reklaminiuose straipsniuose tyrimo metu vertintos nebuvo.