Verslas

2014.04.03 16:13

Premjeras: tyrimas dėl „Gazprom“ vyksta toliau

ELTA 2014.04.03 16:13

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog tyrimas dėl „Gazprom“ kompanijos veiklos vis dar vykdomas.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog tyrimas dėl „Gazprom“ kompanijos veiklos vis dar vykdomas.

Ministro Pirmininko teigimu, Europos Komisija (EK) šiuo metu laukia Rusijos atsako į jai pateiktus klausimus.

„Buvo pateikta išsami informacija. Apie detales nenorėčiau kalbėti, bet išvada yra viena – tyrimas kol kas vyksta toliau. Jokių dokumentų, kurie šiuo metu būtų padėti į stalčių, nėra. Kol kas yra suformuluoti aiškūs klausimai Rusijos pusei, apie jų turinį nebūtų įdomu kalbėti. Bet jie nėra lengvi ir paprasti. Derybos yra tęsiamos, bet tikrai negalima pasakyti, kad jis bus baigtas ir kada bus priimti sprendimai“, – Lietuvos žurnalistams Briuselyje sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Anksčiau Ministras Pirmininkas A. Butkevičius buvo pareiškęs, kad kol kas nėra tikras, ar draugiška Lietuvos pozicija Ukrainai, tačiau priešiška – Rusijai neturės įtakos tolesniuose derybų su dujų kompanija „Gazprom“ etapuose. Premjeras dar sausio pradžioje sakė, jog lūžio derybose tikimasi „artimiausiu metu“, kita galimybė pagaliau baigti nuo praėjusių metų rugsėjo vietoje stovinčias derybas gali atsirasti tada, kai Europos Komisija (EK) baigs tyrimą dėl „Gazprom“ veiklos Rytų Europoje.

„Gazprom“ dujas Lietuvai parduoda po maždaug 500 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų. Skaičiuojama, kad, jei pavyktų susitarti dėl 20 proc. nuolaidos, Lietuva per metus sutaupytų apie 330 mln. JAV dolerių. Lietuva kasmet už rusiškas dujas sumokėdavo apie 2 mlrd. litų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad „Gazprom“ pateikto pasiūlymo apskritai negalima vadinti derybomis.