Verslas

2015.02.12 21:38

Balandį – kreipimasis į EK dėl Lietuvos-Lenkijos dujotiekio finansavimo

BNS 2015.02.12 21:38

Trys Baltijos šalys ir Lenkija jau balandį kreipsis į Europos Komisiją (EK) dėl bendro Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio projekto finansavimo, sako Lietuvos premjeras.

Trys Baltijos šalys ir Lenkija jau balandį kreipsis į Europos Komisiją (EK) dėl bendro Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio projekto finansavimo, sako Lietuvos premjeras.

„Jeigu kalbėti apie pokalbį su Lenkijos ministru pirmininku (Donaldu Tusku – BNS), tai mums labai buvo svarbu dujotiekio projektas, nes šį mėnesį reikia kreiptis į Europos Komisiją Estijai, Latvijai, Lietuvai ir Lenkijai su bendru kreipimusi dėl finansavimo gavimo iki 75 proc. tam projektui“, – ketvirtadienį Briuselyje žurnalistams sakė Algirdas Butkevičius.

Anot Lietuvos premjero, pokalbyje su Europos Komisijos prezidentu Jose Manueliu Barroso aptartas ir Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ bei dujotiekio jungties tarp Klaipėdos ir Kuršėnų projektai.

„Buvo labai svarbus pokalbis su Europos Komisijos prezidentu ponu Barroso dėl dviejų projektų – „LitPol Link“ finansavimo iš Europos Sąjungos ir taip pat dėl dujotiekio jungties nuo Klaipėdos iki Kuršėnų, kad būtų galima padidinti dujotiekio pralaidumo pajėgumus ir nuo Kuršėnų nukreipti dujas į Latviją, Inčukalnio saugyklą“, – sakė A. Butkevičius.

Lenkijos-Lietuvos jungties projektui ir antrajai dujotiekio  Klaipėda-Kuršėnai linijai EK pernai spalį suteikė aukščiausią prioritetinį statusą, kuris gali būti suteikiamas Europos Sąjungos lygiu energetikos infrastruktūros projektui.

Tai leidžia projektų vykdytojams kreiptis į EK dėl dalinio finansavimo, kuris gali sudaryti iki 75 proc. jo kaštų.

Preliminariais skaičiavimais, dujų jungtis į Lenkiją kainuos apie 471 mln. eurų (1,625 mlrd. litų). Investicijos į antrąją dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai liniją siektų apie 230 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.