Verslas

2014.04.03 16:50

Rusija dar padidino dujų kainą Ukrainai ir vėl pagrasino nutraukti tiekimą

BNS 2014.04.03 16:50

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį pranešė, kad atšaukė paskutinę gamtinių dujų kainos nuolaidą Ukrainai, taip iš esmės padidindamas kainą 100-u dolerių iki 485 dolerių už 1 000 kubinių metrų.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį pranešė, kad atšaukė paskutinę gamtinių dujų kainos nuolaidą Ukrainai, taip iš esmės padidindamas kainą 100-u dolerių iki 485 dolerių už 1 000 kubinių metrų.

„Nusprendžiau paskelbti negaliojančiu vyriausybės 2010 metų balandžio 30-osios įsaką“, – sakė D. Medvedevas, paminėdamas įsaką dėl nuolaidos, kurią Rusija suteikė kaimynei mainais į tolesnę Krymo Sevastopolio uosto nuomą rusų Juodosios jūros laivynui.

„Dujų kaina Ukrainai kyla ir nuo balandžio bus 485 doleriai už 1 tūkst. kubinių metrų“, – D. Medvedevui per pasitarimą sakė „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris, kurį citavo Rusijos naujienų agentūros.

D. Medvedevas taip pat pareiškė, jog Ukraina privalo rasti pinigų skolų Rusijai už dujas grąžinimui bei einamiesiems atsiskaitymams už importuojamas dujas, antraip šalių bendradarbiavimas šioje srityje taps neįmanomas.

„Tegul mūsų partneriai Ukrainoje randa būtinų lėšų tam, kad susimokėtų skolas ir apmokėtų einamąsias sąskaitas, nes antraip bendradarbiavimas šioje srityje, kaip ir kitose srityse, taps neįmanomas“, – Rusijos premjeras.

D. Medvedevas pranešė, jog jo vadovaujama vyriausybė atšaukė nulinį muito tarifą į Ukrainą eksportuojamoms dujoms, nes tokį tarifą pagrindžiantys Charkovo susitarimai denonsuoti.

„Šis sprendimas turės tiesioginės įtakos „Gazprom“ santykiams su partneriais Ukrainoje“, – pridūrė Rusijos vyriausybės vadovas.

Ukraina ketina prašyti Rusijos paskolos skolai už dujas susimokėti

Ukraina ketina prašyti Rusijos paskolinti 2 mlrd. JAV dolerių skolų koncernui „Gazprom“ gražinimui, pranešė Ukrainos energetikos ministras Jurijus Prodanas.

„Mes pasirengę skolintis ir vykdyti visus įsipareigojimus“, – pareiškė Ukrainos ministras, reaguodamas į Rusijos ketvirtadienį pakartotus perspėjimus, jog dujų tiekimas Ukrainai gali būti nutrauktas, jei ši dels grąžinti skolą.

Anot J. Prodano, Ukraina už dujas Rusijai skolinga 2,26 mlrd. JAV dolerių: 1,45 mlrd. dolerių už 2013-aisiais, 261 mln. dolerių – už vasarį, 550 mln. dolerių – už kovą importuotas dujas.

Komentuodamas iš Rusijos importuojamų dujų pabrangimą dar 100 dolerių už tūkstantį kubinių metrų dėl Rusijos vyriausybės sprendimo atšaukti nulinį muito tarifą Ukrainai tiekiamoms dujoms, J. Prodanas pareiškė: „Nustatyta kaina yra 385 doleriai. Tai kaina, apie kurią šiandien galima kalbėti. Mes norėtume derėtis“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.