Naujienų srautas

Verslas2014.04.03 10:14

Kaune prasideda 20-oji žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014“

ELTA 2014.04.03 10:14

Balandžio 3-5 dienomis Žalgirio arenoje, Kaune, rengiama 20-oji reikšmingiausia ir didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014“. Tradiciškai parodos struktūra apima tris pagrindines dalis: verslo, vartotojišką ir politinę. Kas dvejus metus vykstančios parodos oficialus šūkis šiemet – „Sumanus gamintojas – laimingas vartotojas“. 

Balandžio 3-5 dienomis Žalgirio arenoje, Kaune, rengiama 20-oji reikšmingiausia ir didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014“. Tradiciškai parodos struktūra apima tris pagrindines dalis: verslo, vartotojišką ir politinę. Kas dvejus metus vykstančios parodos oficialus šūkis šiemet – „Sumanus gamintojas – laimingas vartotojas“. 

Parodoje tradiciškai bus pristatyti išskirtiniai maisto produktai, naujausia žemės ūkio įranga ir technologijos, veisliniai gyvuliai. Nemuno saloje pastatytame paviljone bus įkurdinti pieniniai ir mėsiniai galvijai, žirgai, avys ir ožkos, išskirtiniai Lietuvos genofondo gyvūnai, egzotiškosios alpakos ir veisliniai paukščiai, vyks parodomosios programos, gyvulių veislių pristatymai. Tik kiaulių parodoje nebus, nes dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės jas eksponuoti problemiška.

Dalyvauti šiųmetėje „AgroBalt“ parodoje ketina 404 įmonės, daugiausiai – 368 – iš Lietuvos. Savo produkciją taip pat demonstruos 36 Lenkijos, Latvijos, Danijos, Makedonijos, Rumunijos, Vokietijos įmonės. Beveik 65 proc. parodos dalyvių pristatys maistą ir gėrimus, apie 30 proc. – veislinius gyvulius, likusieji demonstruos tautinio paveldo gaminius, pašarus, trąšas, pakuotes, augalus, reikmenis sodui ir daržui. 

Tradiciškai organizuojamos parodos „AgroBalt“ eksponatų konkurso nugalėtojai – geriausių maisto produktų ir žemės ūkio technikos gamintojai bei veislinių gyvulių augintojai – atidarymo dieną bus apdovanoti aukso medaliais ir diplomais.

Parodoje žada apsilankyti Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Premjeras Algirdas Butkevičius ir Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. 

Kaune laukiama ir aukšto rango užsienio svečių – ES ir užsienio šalių žemės ūkio ministrų, kurie diskutuos apie gyvulininkystės vietą pasaulio ekonomikoje. Šiemet į parodą „AgroBalt2014“ atvyksta užsienio delegacijos iš devynių valstybių – Latvijos, Lenkijos, Gruzijos, Makedonijos, Estijos, Vokietijos, Ukrainos, Baltarusijos ir JAV, taip pat Europos Komisijos pareigūnai, Europos žemės savininkų organizacijos ir Tarptautinės ekologinio žemės ūkio judėjimo federacijos ES atstovai.

Tuo pačiu metu kaip ir „AgroBalt2014“, tik kitoje vietoje Kauno vietoje – Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) miestelyje Akademijoje, – vyks paroda „Ką pasėsi...2014“. Čia gausiausia bus žemės ūkio technikos ekspozicija, užimsianti 31,8 tūkst. kv. m plotą. Parodos paviljonuose taip pat bus pristatomos augalininkystės naujovės, gamintojų ir amatininkų produkcija. 

Akademijos miestelyje įsikurs daugiau nei dešimt įmonių už užsienio – Lenkijos, Latvijos, Danijos, Bulgarijos ir JAV. Susitikimuose su pastarosios šalies atstovais tikimasi pradėti pokalbius dėl galimybių į JAV eksportuoti lietuvišką mėsą.

„Diskutuosime dėl mokslinių projektų ir mainų, bet, be abejo, pagrindinis klausimas šiuo metu yra mėsa ir mėsos rinka“, – sako ASU rektorius Antanas Maziliauskas.

„AgroBalt2014“ vėl nemažai atrakcijų laukia mažųjų lankytojų – jie galės pramogauti specialiai įrengtame vaikų kaime: bandyti melžti plastikinę karvę, pajodinėti poniu, piešti, pabėgioti šiaudų labirintu. Šiemet Arklio metai, tad vaikų kaime atsiras ir dirbtinis arklys, kuriuo bus galima rūpintis: šukuoti, valyti ir t.t. Kadangi paroda vyks artėjant šv. Velykoms, vaikai kaimelyje galės dažyti kiaušinius. 

Šiemet nauja tai, kad parodoje dalyvaus žemės ūkio profesinių mokyklų atstovai, kurie pristatys šių mokyklų veiklą. Šią idėją entuziastingai palaikantis parodos organizacinio komiteto vadovas žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna ne kartą yra pabrėžęs žemės ūkio specialistų trūkumą, jų ruošimo problemą ir siekius atgaivinti žemės ūkio mokslą.

„AgroBalt“ eksponatų konkurso metu bus išrinkti ir prestižiniais aukso medaliais bei diplomais apdovanoti patys geriausi maisto produktai, žemės ūkio technikos gamintojai bei veislinių gyvulių augintojai. 

Parodos „AgroBalt2014“ metu Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete, vyks ir tradicinė tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2014“.

Ketvirtadienį parodos „AgroBalt2014“ metu vyks Europos ir JAV žemės ūkio lyderių forumas, kuriame bus diskutuojama apie gyvulininkystės sektoriaus aktualijas ir perspektyvas pasaulio ekonomikoje. 

Forume patirtimi ir įžvalgomis dalysis žemės ūkį kuruojantys politikai iš septynių šalių, taip pat aukšti ES ir JAV pareigūnai bei mokslininkai. 

„Pastaruosius keletą metų gyvulininkystė šalies žemės ūkyje buvo likusi tarsi šešėlyje ir daugiau orientuojamasi buvo į grūdų auginimą bei eksportą. Dėl to Lietuvoje mažėjo ir gyvulių, ir jų augintojų. Tačiau pasaulinė patirtis rodo, kad gyvulininkystė turi milžinišką potencialą, kurį efektyviai išnaudojus galima pasiekti puikių ekonominių rezultatų. Tad būtina stiprinti į vidaus ir užsienio rinką orientuotą konkurencingą gyvulininkystę, ūkinių gyvūnų augintojams užtikrinančią pajamas, o vartotojams – geros kokybės produktus“, – pažymėjo žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna. 

Pasak V. Juknos, tarptautinėje parodoje „AgroBalt2014“ vyksiantis forumas taps puikia proga aptarti gyvulininkystės svarbą Lietuvos ir pasaulio ekonomikoje, pasidalinti gerąja patirtimi ir kartu su žemės ūkio srities lyderiais paieškoti sprendimų, kaip geriau išnaudoti šio sektoriaus potencialą. 

Apie tai forume bus skaitomi trys pranešimai: Europos Komisijos sveikatos ir vartotojų reikalų direktorato (DG SANCO) generalinio direktoriaus pavaduotojas Ladislavas Miko (Ladislav Miko) pateiks pranešimą „ES gyvulininkystės programos peržiūra“, Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros direktorato (DG AGRI) generalinio direktoriaus pavaduotojas Mihailas Dumitru pasakos apie ES kaimo plėtros politikos siūlomas galimybes veislinės gyvulininkystės sektoriui 2014-2020 m., o Amerikos mėsos instituto viceprezidentas Williamas Westmanas supažindins su mėsos ir jos produktų rinka JAV bei aptars jos privalumus ir galimybes. 

Forume vyksiančioje apskritojo stalo diskusijoje taip pat dalyvaus Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Marekas Sawickis, Latvijos žemės ūkio ministras Janis Duklavas, Ukrainos žemės ūkio politikos ir maisto ministras Ihoris Švaika, Baltarusijos žemės ūkio ir maisto gamybos pirmasis viceministras Leonidas Mariničas, Gruzijos žemės ūkio viceministras Davidas Galegašvilis, Estijos žemės ūkio ir kaimo politikos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Illaras Lemetti ir kiti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi