Verslas

2014.04.02 11:04

Lenkija siūlys ES sukurti energetikos sąjungą

BNS 2014.04.02 11:04

Lenkija ėmėsi aktyviai agituoti sukurti Europos Sąjungos (ES) energetikos sąjungą ir sumažinti bloko priklausomybę nuo rusiškos naftos ir dujų.

Lenkija ėmėsi aktyviai agituoti sukurti Europos Sąjungos (ES) energetikos sąjungą ir sumažinti bloko priklausomybę nuo rusiškos naftos ir dujų.

„Dirbame ir diplomatiniu lygiu, ir ekspertų lygiu Briuselyje“, – pareiškė reporteriams šalies premjeras Donaldas Tuskas.

„Tai, kas įvyko Ukrainoje, <...> rodo, kad energetinės nepriklausomybės, ne tik Lenkijos, bet viso žemyno, klausimas pradeda įgyti svarbą, kuri neapsiriboja vien ekonominiais veiksniais“, – sakė jis.

Lenkija iš Rusijos importuoja du trečdalius suvartojamų gamtinių dujų.

D. Tusko teigimu, nuo rusiškų dujų itin priklausomos dešimt ES valstybių narių, kai kurios iš jų – 100 procentų.

Anot jo, Varšuva Europos Sąjungos partneriams pristatys šešis pasiūlymus, kaip būtų įmanoma padidinti energetinį saugumą, be kita ko, bendru energijos įsigijimu.

Lenkija taip pat pasiūlys ES ieškoti naujų energijos tiekėjų ir visų pirma pažvelgti į Jungtines Valstijas.

„Kai tik JAV nuspręs eksportuoti savo skalūnų dujas, padėtis pasaulio energetikos rinkoje, ypač Europoje, iš esmės pasikeis. Tai ne tik padidins saugumą, bet ir paskatins kainas mažėti“, – sakė Lenkijos premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.