Verslas

2014.03.28 17:17

Teisėsaugininkai apklausė N. Cooperį

BNS2014.03.28 17:17

Žlugusio banko „Snoras“ bankroto administratorius Neilas Cooperis  teigia, jog jis bendradarbiauja su Lietuvos teisėsauga dėl atliekamo tyrimo, susijusio „Snoro“ bankrotu.

Žlugusio banko „Snoras“ bankroto administratorius Neilas Cooperis buvo susitikęs su tyrimą dėl kai kurių „Snoro“ operacijų atliekančiais Lietuvos pareigūnais ir atsakė į jų klausimus.

N. Cooperio atstovai penktadienį pranešė, jog N. Cooperis buvo apklaustas prieš dvi savaites Vilniuje. 

Bylą dėl įtarimų N. Cooperiui kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius BNS sakė, jog apklausos metus N. Cooperiui buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą.

„Šiuo metu toliau vyksta tyrimas, daromi suplanuoti tyrimo veiksmai, apie jo pabaigą dar negalėčiau šnekėti. Tyrimas vyksta pagal planą“, – BNS sakė prokuroras.

„Nuosekliai laikausi pozicijos ir lieku ištikimas nuostatai, kad mes bendradarbiaujame ir toliau bendradarbiausime su teisėsaugos institucijomis dėl visų jų atliekamų tyrimų, susijusių su banko „Snoras“ bankrotu. Su pareigūnais visai neseniai buvo susitikęs, atsakiau į jų klausimus, kai Vilniuje lankiausi dėl „Snoro“ bankroto administravimo reikalų“, – pranešime teigė N. Cooperis.

N. Cooperio teigimu, viešai žiniasklaidos informacija, esą jis pasiūlė atlyginti su bankroto procesu susijusius nuostolius, yra melaginga. Anot jo, svarstoma galimybė kreiptis į teismą dėl jos paneigimo bei atsakomybės konkretiems leidiniams pritaikymo.

„Kaltė nėra įrodyta ir aš nesu pateikęs jokių pasiūlymų atlyginti nuostolius, kaip yra skelbiama viešumoje, – bet koks mėginimas teigti priešingai yra absoliuti netiesa. Tai prasimanymai, todėl su teisininkais svarstome galimybes reikalauti pasirodžiusios melagingos informacijos paneigimo“, – teigė N. Cooperis.

„Lietuvos rytas“, remdamasis šaltinių žiniomis, trečiadienį paskelbė, esą N. Cooperis per savo atstovus pranešė esąs pasirengęs atlyginti „Snoro“ patirtus nuostolius.

Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą ir N. Cooperį įtaria galimai neteisėtai atlikus dvi banko operacijas, dėl kurių padaryta žala viršija 1,2 mln. litų.

Įtariama, kad viena jų susijusi su buvusios Seimo pirmininkės konservatorės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino Degučio įmone „Novotersa“, kurios dalį paskolos 2012 metų sausio 6 dieną padengė „Snoras“, iš įmonės specialiosios sąskaitos pervesdamas 645,803 tūkst. litų – apie 300 tūkst. litų daugiau nei draudžiama indėlio suma (345 tūkst. litų) ir tokiu būdu pažeisdamas įstatymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.