Verslas

2014.03.28 13:13

Nors apyvarta mažėjo, prekybininkai optimistiški

ELTA 2014.03.28 13:13

Kovo mėnesio mažmeninės prekybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad prekių apyvarta per praėjusius mėnesius sumažėjo.

Kovo mėnesio mažmeninės prekybos įmonių vadovų apklausa parodė, kad prekių apyvarta per praėjusius mėnesius sumažėjo.

Tai patvirtino 41 proc. Statistikos departamento apklaustų įmonių vadovų. Didėjančią apyvartą tuo metu nurodė 14 proc. respondentų. Per mėnesį šie skaičiai pakito atitinkamai nuo 26 ir 36 procentais.

Tačiau įmonių ekonominė būklė, palyginti su vasariu, šiek tiek pagerėjo: pozityvias tendencijas nurodė 10 proc., pablogėjimą – 19 proc. apklaustųjų, kai vasarį tokių buvo atitinkamai 7 ir 21 procentas.

Geresnė prekybos įmonių ekonominės būklės prognozė ir artimiausiems mėnesiams – kovą 19 proc. apklaustų prekybos įmonių vadovų manė, kad jų įmonės ekonominė būklė gerės, ir tik 3 proc., kad blogės. Vasario mėnesį šias tendencijas prognozavo atitinkamai 11 ir 5 proc. apklaustųjų. Be to, beveik pusė (47 proc.) apklaustų įmonių vadovų planavo įsigyti daugiau prekių, skirtų parduoti (vasario jų buvo 30 proc.), ir vos 8 proc. planavo mažesnius pirkimus (vasario mėnesį tokių priskaičiuota 10 proc.).

Dalis didžiųjų prekybos tinklų ketino priimti naujų darbuotojų, bet dauguma (76 proc.) įmonių vadovų darbuotojų skaičiaus keisti neplanavo.

Kainų didėjimą mažmeninėje prekyboje prognozavo 21 proc. apklaustų įmonių vadovų, bet 77 proc. manė, kad jos nesikeis.