Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Seimas priėmė svarstyti A. Skardžiaus komisijos išvadas

BNS 2015.09.08 13:45

Parlamentinė laikinoji tyrimo komisija, kuri aiškinosi buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje, Seimui pranešė baigusi darbą ir teikianti tvirtinti savo išvadas. Seimas išvadas ketvirtadienį priėmė svarstyti ir toliau dėl jų diskutuos balandžio 10-ąją.

Parlamentinė laikinoji tyrimo komisija, kuri aiškinosi buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje, Seimui pranešė baigusi darbą ir teikianti tvirtinti savo išvadas. Seimas išvadas ketvirtadienį priėmė svarstyti ir toliau dėl jų diskutuos balandžio 10-ąją.

Seimui taip pat buvo pristatytos opozicijos atstovų, dirbusių komisijoje, atskiroji nuomonė.

Laikinoji komisija siūlo suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje projektą, kai jis bus baigtas šių metų pabaigoje, audituoti Vyriausybės pasirinktiems auditoriams. Komisija atsisakė ankstesnių planų siūlyti SGD terminalo statybos aplinkybes tikrinti Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybės kontrolei bei prokurorams.

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį teigė, kad statant terminalą, jokių pažeidimų nėra ir paprašė nebeeskaluoti šios temos. „Kviesčiau susitelkti ir nesiųsti neigiamos informacijos tarptautinėms finansinėms institucijoms be pagrindo“.

Komisijos vadovas socialdemokratas Artūras Skardžius teigė, kad buvusi valdžia „iškraustė tautos kišenes“.

„Žinote, kiek mes suradome tų sukčių ir machinatorių energetikos sistemoje – ir vadovų, ir aukštesnio, ir žemesnio lygio vadovų?“ – teigė A. Skardžius.

Tuo metu opozicija piktinosi, kad komisijos išvados neatitinka tikrovės.

„Daugiau buvo politizuojamas darbas, o ne iš esmės nagrinėjama“, – teigė konservatorė Irena Degutienė.

A. Skardžiaus komisijai leista teikti ataskaitą be išvadų dėl SGD terminalo

Seimas nutarė tvirtinti ne visas buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje analizavusios Seimo laikinosios energetikos komisijos išvadas.

Parlamentarai ketvirtadienį priėmė nutarimą, kuris leidžia komisijai pateikti Seimui išvadas ir pasiūlymus dėl tų jai pernai birželį suformuluotų klausimų, kurie nėra susiję su suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektu. Seimas pasiūlė Vyriausybei, įgyvendinus SGD terminalo projektą, atlikti projekto nepriklausomą auditą.

Komisija atsisakė ankstesnių planų siūlyti SGD terminalo statybą tikrinti Viešųjų pirkimų tarnybai, Valstybės kontrolei nei prokurorams.

Už tokį Seimo nutarimą balsavo 62 parlamentarai, prieš – 24, o susilaikė 17 Seimo narių.

Antradienį svarstant šį nutarimą, buvo priimtos socialdemokratų pataisos neįpareigoti komisijos, kaip ji norėjo, veiklą tęsti iki Kalėdų ir toliau analizuoti SGD terminalo projektą.

„Šis nutarimas kaip grybas ant niekur“, – ketvirtadienį pareiškė komisijos narys „darbietis“ Kęstutis Daukšys.

Seimui iki nutarimo priėmimo pristatytos komisijos išvados, tačiau „darbiečių“ prašymu buvo padaryta nedidelė pertrauka, nes parlamentarai pasipiktino komisijos vadovo socialdemokrato Artūro Skardžiaus pareiškimais.

„Rokas Masiulis (SGD terminalo projektą įgyvendinančios bendrovės „Klaipėdos nafta“ vadovas - BNS) yra kvalifikuotas manipuliatorius ir sukčius. Masiulio parašyto melo turiu daugiau negu reikia“, – teigė A. Skardžius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi