Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Pragyvenimui algos pakanka tik pusei lietuvių

ELTA 2015.09.08 13:45

Tik 48 proc. dirbančiųjų Lietuvoje tikina, kad jiems gyvenimui pakanka pajamų iš vieno darbo. 32 proc. turi antrą, trečią ar dar daugiau darbų, likusieji prisiduria iš nuosavo verslo, turto nuomos ar pašalpų.

Tik 48 proc. dirbančiųjų Lietuvoje tikina, kad jiems gyvenimui pakanka pajamų iš vieno darbo. 32 proc. turi antrą, trečią ar dar daugiau darbų, likusieji prisiduria iš nuosavo verslo, turto nuomos ar pašalpų.

Specialistų paieškos portalo tyrimo duomenimis, šalies gyventojus daugiausiai gelbsti ne pašalpos, o darbas per kelias vietas, papildomas nedidelis versliukas, investicijos, pajamos iš nuosavo turto ir panašiai.

Pasak specialistų paieškos portalo atstovės Raimondos Tatarėlytės, tik kas antras respondentas teigia pragyvenąs iš pajamų, gaunamų iš vieno darbo. Beveik kas ketvirtas šalia pagrindinio dar turi ir papildomą darbą. Kas dešimtas įsigudrina darbuotis trijose ir daugiau vietų. 8 proc. prie pajamų, gaunamų darbe, dar priduria pinigus, uždirbtus nuosavame versle, iš nuosavo turto nuomos, investicijų. Likę 12 proc. skyles savo biudžete lopo pašalpomis.

„Daugiausia (57 proc.) pragyvenančių iš vieno darbo yra tarp tų, kurie gyvena dviese. Padėtis keičiasi, kai išmaitinti tenka tris burnas. Tuomet daugiausia tampa dirbančiųjų dviejuose darbuose, o besiplėšančių per tris vietas procentas šokteli 6 kartus. Tarp turinčių keturis išlaikytinius dviejuose darbuose dirba dar šiek tiek daugiau asmenų. Tačiau tris darbus turi jau mažiau tyrimo dalyvių. Matyt, nemažai laiko atima šeima, be to, paprastai didesnės šeimos gauna ir daugiau įvairių pašalpų“, – sako R. Tatarėlytė. 

Įdomu, kad per kelias vietas mėgsta darbuotis ir gyvenantys vieni. Dirbančių dviejuose, trijuose ar daugiau darbų čia 42 proc. 

Tie, kam pragyventi pakanka iki 2000 Lt per mėnesį, dažniausiai dirba viename (47 proc.) ar dviejuose (26 proc.) darbuose, o iš pašalpų prisiduria 18 proc. tokių gyventojų. Tuo metu tarp pragyvenančių iš 2001-5000 Lt staigiai šokteli ir asmenų, turinčių trečią ir daugiau darbų. Užtat pašalpų gavėjų stipriai apmąžta. 

Vieną darbą dirbančių moterų 13 proc. daugiau negu vyrų, tačiau besiverčiančių iš dviejų darbų procentas beveik vienodas. Tris darbus ir daugiau turi 5 proc. daugiau vyrų. Tiesa, iš nuosavo verslo teigia papildomai uždirbą 12 proc. vyrų ir tik 1 proc. moterų. Dvigubai daugiau stipriosios lyties atstovų pragyvenimui investuoja ar nuomoja nuosavą turtą. O moterys dažniau prie darbo pajamų prisiduria pašalpas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi