Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

A. Butkevičius teigia, kad gynybai nesiskolins

ELTA 2015.09.08 13:45

Krašto apsauga bus stiprinama lėšomis, gautomis augant šalies ekonomikai, o galimybė skolintis yra vienareikšmiškai atmetama, teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Krašto apsauga bus stiprinama lėšomis, gautomis augant šalies ekonomikai, o galimybė skolintis yra vienareikšmiškai atmetama, teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Pagal dabartinę situaciją mes visus įsipareigojimus esame numatę įgyvendinti iš ekonomikos augimo, papildomai gaunamų pajamų ir tikrai nesiruošiame skolintis, aš manau, tai būtų neteisingai pasirinktas kelias“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė Premjeras Algirdas Butkevičius.

Premjeras pabrėžė, kad šio meto geopolitinių įvykių kontekste dėmesys gynybai yra padidėjęs. Vyriausybės vadovas taip pat detalizavo, kokių priemonių žadama imtis siekiant užtikrinti šalies saugumą.

„Dėmesys Lietuvos kariuomenei yra didžiulis, lėšos bus nukreiptos prioritetinėms kryptims – sausumos pajėgų modernizavimui, oro erdvės stebėjimui ir gynybos stiprinimui, paieškos ir gelbėjimo iš oro ir jūroje pajėgumų atstatymui ir bendram kariuomenės rezervo rengimui“, – sakė A. Butkevičius.

Kaip jau skelbta, 2016 m. išlaidos krašto apsaugai bus padidintos iki 1 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). Gynybos finansavimo didėjimas priklausys nuo susitarimo tarp partijų, vadinamojo susitarimo saugumo klausimais, kurį ketinama pasirašyti šeštadienį.

Šiuo metu Lietuva gynybai skiria apie 0,8 proc. BVP.

Nacionalinį visų partijų susitarimą dėl užsienio politikos ir gynybos klausimų inicijavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi