Naujienų srautas

Verslas2012.08.24 15:08

Šilumos kaina Klaipėdoje jau didėja

Rugpjūtį šilumos kaina klaipėdiečiams siekė 26,91 cento už kilovatvalandę. Ji buvo 0,59 proc. mažesnė nei prieš tai buvusį mėnesį.

Prognozės, kad artimiausias šildymo sezonas bus brangiausias istorijoje pildosi. Šilumos kaina uostamiestyje pradeda po truputį augti.

Nuo rugsėjo klaipėdiečiai už šilumą mokės 27,14 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Pastarasis gyventojams yra lengvatinis ir siekia 9 proc.

Lyginant su rugpjūčiu, šilumos kaina Klaipėdoje padidėjo 0,86 proc. Įmonės „Klaipėdos energija“ atstovų teigimu, taip nutiko, nes 1,54 proc. pabrango gamtinės dujos.

Tad klaipėdiečiams teks brangiau mokėti už vandens pašildymą ir temperatūros palaikymą.

Rugpjūtį šilumos kaina siekė 26,91 cento už kilovatvalandę. Lyginant su liepa, ji buvo 0,59 proc. mažesnė. Tam įtakos turėjo dvi priežastys. Buvo atpigusios gamtinės dujos ir superkama šiluma iš nepriklausomų gamintojų.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija prognozuoja, kad ateinantis šildymo sezonas pranoks praėjusį. Numatoma, kad vidutiniškai visoje šalyje šilumos kaina išaugs apie 4 proc.

Ypač brangimą pajus miestai, kuriuose šiluma gaunama naudojant dujas. Mažuose miesteliuose jos kainos keisis nežymiai arba išliks tokios pat.

Prognozuojama, kad Klaipėdoje šio sezono metu šilumos kaina bus 2,4 proc. didesnė nei praėjusį.

Šilumos kainos (be PVM) kitimas Klaipėdoje

Rugpjūtį šilumos kaina klaipėdiečiams siekė 26,91 cento už kilovatvalandę. Ji buvo 0,59 proc. mažesnė nei prieš tai buvusį mėnesį.

Liepą šilumos kaina siekė 27,07 cento už kilovatvalandę.

Birželį ji buvo 3,87 proc. mažesnė ir siekė 26,06 cento už kilovatvalandę.

Gegužę šilumos kaina buvo 25,71 cento už kilovatvalandę. 

Balandį ji siekė 25,61 cento už kilovatvalandę.

Vasarį ir kovą šilumos kaina buvo stabili – 25,64 cento už kilovatvalandę.

Nuo šių metų šilumos kaina peržiūrima kiekvieną mėnesį. Ji didėja ar mažėja tiek, kiek pabrango ar atpigo kuras ir iš nepriklausomų tiekėjų perkama šiluma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi