Naujienų srautas

Verslas

2015.09.08 13:45

„Rothschild“ vadovas: Europa energetikoje elgėsi kvailai

BNS 2015.09.08 13:45

Britanijos investicijų banko „Rothschild“ Rytų ir Vidurio Europos vadovas Williamas Wellsas teigia, kad būtų puiku, jei išsipildytų Lietuvos energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus teiginiai ir  JAV galėtų eksportuoti dujas į Europą.

Britanijos investicijų banko „Rothschild“ Rytų ir Vidurio Europos vadovas Williamas Wellsas teigia, kad būtų puiku, jei išsipildytų Lietuvos energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus teiginiai ir  JAV galėtų eksportuoti dujas į Europą.

Pasak W. Wellso, Europa, kuri savo konkurencingumą vertina per energetikos išteklių kainų prizmę, šiame sektoriuje padarė keletą labai kvailų veiksmų.

„Šį rytą, žiūrinėdamas „Financial Times“, pastebėjau, kad jūsų energetikos ministras išsakė stiprų raginimą JAV pradėti jos energetikos (dujų – BNS) eksportą kuo greičiau. Jei jie pakeis tarptautinę situaciją, tada nuostabu“, – trečiadienį įmonių susijungimo konferencijoje Vilniuje sakė W. Wellsas.

Tačiau, pasak jo, neįtikėtina, kad Europa per pastarąjį dešimtmetį priėmė sprendimus, didinančius energetikos kainas.

„Turiu omenyje du, mano nuomone, piktinančius pareiškimus, neįtikėtinai kvailus veiksmus, kuriuos Europa padarė per pastaruosius dešimt metų. Tai atominių jėgainių neeksploatavimas – ypač Vokietijoje, kuri dabar turi strateginių problemų, bet tikiuosi, kad tai pasikeis. Ir antras – suvaržyta skalūnų dujų gavybą. Tai žudo pramonę“, – tvirtino „Rothschild“ atstovas.

Jis sakė, kad šiuo metu viena esminių problemų – didžiulis konkurencingumo skirtumas tarp JAV ir Europos, tačiau jis teigė, kad šiuo metu įtempta tarptautinė situacija gali atnešti ir naudos: „Tikiuosi, kad geresnių dalykų gali atsirasti iš dabartinės tarptautinės situacijos“.

J. Neverovičius žiniasklaidai teigė, kad Vašingtone antradienį JAV Senato Energetikos ir gamtinių išteklių komiteto posėdyje iš senatorių išgirdo pozityvią nuomonę dėl galimybės eksportuoti dujas į Europą. Anot ministro, klausimas yra ne „ar eksportuoti“, o „kada ir kaip“.

JAV SGD eksporto rinkos liberalizavimas yra svarbus Lietuvai, kuri siekia užsitikrinti alternatyvų dujų tiekimą per būsimą SGD terminalą Klaipėdoje.

JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah McCarthy interviu BNS praėjusią savaitę sakė, jog SGD iš JAV Lietuvą galėtų pasiekti anksčiausiai 2015 metų pabaigoje – po metų, kai pradės veikti Klaipėdos SGD terminalas, nes JAV kol kas neturi techninių galimybių eksportuoti dujas. Diplomatė pabrėžė, kad įmonėms gavus leidimus dujų eksportui, derybos vyks komerciniu pagrindu, nes JAV dujų paklausa yra didelė visame pasaulyje.

Praėjusią savaitę Vilniuje su JAV viceprezidentu Joe Bidenu susitikusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad Lietuvą domina galimybė importuoti suskystintas dujas iš Jungtinių Valstijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 
 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi