Verslas

2015.09.08 13:45

Dėl MMA spręs dar viena darbo grupė

ELTA 2015.09.08 13:45

Antradienį posėdžiaujanti Trišalė taryba nusprendė sudaryti darbo grupę, kuri pateiks siūlymus dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo. Išvadas darbo grupė, kaip tikimasi, pateiks per mėnesį.

Antradienį posėdžiaujanti Trišalė taryba nusprendė sudaryti darbo grupę, kuri pateiks siūlymus dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo. Išvadas darbo grupė, kaip tikimasi, pateiks per mėnesį.

„Sudarome darbo grupę ir būtent darbo grupėje diskutuojame, kokiais kriterijais minimali alga bus nustatinėjama, kad tai nebūtų grynai politiniai sprendimai“, – Eltai sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas.

Darbo grupei duodama iki pusantro mėnesio laiko išdiskutuoti, pagal kokius kriterijus turi būti nustatoma MMA. Konkrečių skaičių ir datos, nuo kada siūloma keisti MMA, A. Černiauskas neįvardino.

„Norime išanalizuoti situaciją, kokia yra minimali alga sektoriuose, ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per „Sodros“ bazę pateiks mums tuos duomenis ir būtent tada priimsime sprendimus“, – teigė LPSK vadovas.

Jo teigimu, sprendimus dėl MMA norima priimti kuo greičiau.

„Kadangi, jeigu mes nesusitariame iki birželio mėnesio, tai Seimas turi teisę nustatyti minimalios algos dydį. Todėl ir darbdaviai, ir profesinės sąjungos priėjo prie tokio sprendimo“, – sakė A. Černiauskas.

Darbo grupei vadovaus Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir atstovai iš įvairių interesų grupių.

Anksčiau finansų ministras Rimantas Šadžius yra teigęs, kad Trišalė taryba šiuo metu nesvarsto klausimo dėl MMA didinimo iki 300 eurų, arba 1036 litų, tačiau tokia galimybė, anot jo, yra.

Tačiau R. Šadžius neatmetė, kad minimalus darbo užmokestis kitąmet galėtų didėti.

Pasak R. Šadžiaus, idėją iki apvalios sumos eurais padidinti MMA pirmoji iškėlė viena iš darbdavių organizacijų.

Apie planus iki 300 eurų – 1036 litų – padidinti MMA yra užsiminęs ir premjeras Algirdas Butkevičius. Prezidentės Dalios Grybauskaitės įsitikinimu, negalima tuo pat metu įsivesti euro ir kelti MMA. Pasak valstybės vadovės, Lietuvoje MMA turės kilti atsižvelgiant į ekonomikos augimo tempus ir taip, kad nepakenktų smulkiajam ir vidutiniam verslui. „Darbietė“ Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė buvo spaudusi MMA didinti iki 1509 litų.

Šiuo metu MMA siekia 1000 litų neatskaičius mokesčių. Paskutinį kartą MMA didėjo nuo 2013 m. sausio 1 d.