Verslas

2014.03.25 23:24

Kaune atidarytas Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras

BNS 2014.03.25 23:24

Kaune antradienį atidarytas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras.

Kaune antradienį atidarytas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras.

Kaip atidarymo metu kalbėjo universiteto ir Vyriausybės bei Seimo atstovai, tikimasi, kad centras padės bendradarbiauti mokslui ir verslui bei pritraukti užsienio investicijas bei naujus išradimus pritaikyti praktikoje.

„Šiandien yra istorinis renginys LSMU – sakyčiau tai yra šimtmečio projektas, kuris buvo skirtas žmonių sveikatai. Nes bet kurios technologijos susijusios su žmonių sveikata yra garantas ir didelė nauda visai visuomenei. Aš manau, kad tai yra puiki galimybė universitetui ir visai bendruomenei padėkoti visiems tiems, kurie matė tos didžiulės investicijos prasmę, investuojant į ateities mokslo čempionus“, – po atidarymo žurnalistams sakė LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas.

Jis pabrėžė, kad šiame centre bus siekiama mokslo ir verslo bendradarbiavimo, kad „ne tik gimtų idėja ir liktų mėgintuvėlyje, o ir būtų pritaikyta praktikoje ir kurtų pridėtinę vertę“.

Kaip anksčiau pranešė Švietimo ir mokslo ministerija, dešimtyje centro laboratorijų mokslininkai atliks vaistų poveikio, cheminių medžiagų skvarbos ypatumų, vaistažolių ir maisto papildų bei kitus tyrimus. Centre dirbantys mokslininkai jau atlieka ikiklinikinius vaistų, Alzheimerio ligos, kaulų kremzlių ir kitus tyrimus.

„Centras tikrai galėtų tarnauti papildomo kapitalo pritraukimui ir inovatyvių veiklų skatinimui. Farmacijos verslas yra didžiulis ir prisidėti prie vaistų testavimo, gamybos, cheminės analizės, būtų labai didelės lėšos LSMU ir Lietuvos biudžetui“, – kalbėjo švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

11 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastato vertė 53 mln. litų. 29,5 mln. litų iš jų skirti statybai, mokslinei įrangai – 14,7 mln. litų. Projektas buvo finansuotas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos biudžeto lėšų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.