Verslas

2015.02.14 17:09

Eurobarometras: Lietuva ES pirmauja pagal nelegalų darbą

BNS 2015.02.14 17:09

Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal nelegaliai dirbančių žmonių skaičių, rodo Eurobarometro tyrimas. Tačiau Lietuvos gyventojai labiausiai susimąsto, kad nelegalus darbas yra rizikingas dėl galimybės būti pagautiems.

Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal nelegaliai dirbančių žmonių skaičių, rodo Eurobarometro tyrimas. Tačiau Lietuvos gyventojai labiausiai susimąsto, kad nelegalus darbas yra rizikingas dėl galimybės būti pagautiems.

Tyrimo duomenimis, šalis pagal nelegaliai dirbančių žmonių skaičių yra trečioje vietoje visoje ES – tai pripažino 8 proc. apklaustųjų. Pirmoje vietoje yra Latvija, Estija ir Nyderlandai (po 11 proc.), antroje – Danija (9 proc.). Ketvirtoje vietoje yra Švedija, Slovėnija ir Kroatija (po 7 proc.).

Mažiausiai nelegalaus darbo ES imasi Vokietijos, Portugalijos, Kipro, Italijos ir Airijos (po 2 proc.) bei Maltos (1 proc.) gyventojai.

Lietuvoje daugiausiai gyventojų visoje ES mano, kad rizika imtis nelegalaus darbo yra didelė – tokios nuomonės laikosi 49 proc. Antroje vietoje yra Jungtinė Karalystė (48 proc.), Airija ir Portugalija – trečioje vietoje (po 47 proc.), o Estija – ketvirta (44 proc.).

Tyrime nurodoma, kad nepalankiausiai nelegalų darbą vertina Kipro, Skandinavijos valstybių bei Graikijos, Maltos ir Ispanijos respondentai, o tolerantiškiausiai – Latvijos, Lietuvos, Čekijos, Slovakijos, Lenkijos ir Estijos gyventojai.

Anot tyrimo, Lietuva yra ir viena lyderių pagal asmenų, gaunančių algas vokeliuose, skaičių – Lietuva, Bulgarija ir Vengrija dalijasi trečiąja vieta (6 proc. apklaustųjų gauna algas vokeliuose). Tuo metu Latvijoje atlyginimus tokiu būdu gauna 11 proc., o Graikijoje, Slovakijoje ir Rumunijoje po 7 proc. respondentų.

Lietuva taip pat patenka tarp valstybių, kurių gyventojai labiausiai linkę gauti kintamą atlyginimą, priklausantį nuo rezultatų. Lietuva ir Vengrija dalijasi 4 vieta (po 8 proc. respondentų pritaria tokiam atlygiui), Slovakija yra pirmoji (13 proc.), Estija ir Latvija – antros (po 10 proc.), o Čekija – trečioji (9 proc.).

Tačiau Lietuvoje, apklausos duomenimis, mažiausiai perkama namų remonto paslaugų iš nelegalių darbuotojų – tokias paslaugas pirko 13 proc. respondentų. Kiek daugiau pirko Latvijoje – 14 proc. Tuo tarpu daugiausiai tokių paslaugų perkama Slovakijoje (53 proc.), Čekijoje (45 proc.), Austrijoje (43 proc.), Jungtinėje Karalystėje (42 proc.), Airijoje (37 proc.).

Eurobarometro apklausoje dalyvavo 26 563 respondentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.