Naujienų srautas

Verslas2012.08.24 08:19

Kauno meras dėl elektrinės kreipėsi į prokuratūrą

Kauno mero konservatoriaus Andriaus Kupčinsko elgesys primena agoniją – jis reikalauja atšaukti įmonės „Kauno energija“ stebėtojų tarybą, nors tokie pokyčiai nebeturės jokios įtakos Kauno termofikacinės elektrinės (KTE) pardavimo sandoriui.

Kauno mero konservatoriaus Andriaus Kupčinsko elgesys primena agoniją – jis reikalauja atšaukti įmonės „Kauno energija“ stebėtojų tarybą, nors tokie pokyčiai nebeturės jokios įtakos Kauno termofikacinės elektrinės (KTE) pardavimo sandoriui.

Laikinai savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einančiam Remigijui Skilandžiui nurodyta skubiai sušaukti neeilinį „Kauno energijos akcininkų susirinkimą. Jame bus pakeista stebėtojų taryba.

A. Kupčinskas taip pat įteikė prašymą Kauno apygardos prokuratūrai, kuriame prašoma ištirti, ar savivaldybės valdomos įmonės valdyba nepažeidė viešojo intereso.

Tačiau skaudų antausį gavo ir pats meras – KTE įsigijusios JAV bendrovės „Clement Power Venture“ savininkas Rimandas Stonys jį kaltina melu, įžeidinėjimais ir gąsdinimu.

Atsistatydino per vėlai

Iš „Kauno energijos“ stebėtojų tarybos jau pasitraukė Gediminas Žukauskas ir Edita Gudišauskienė, kurie priklausė Tėvynės sąjungai, kaip ir pats meras.

Šie politikai ryžtingų veiksmų ėmėsi tik dabar, nors svarstant Rusijos dujų milžino „Gazprom“ prašymą leisti parduoti KTE R. Stonio bendrovei nedalyvavo.

Net suformavus naują stebėtojų tarybą įvykių pasukti atgal jau neįmanoma – tai pripažino net pats A. Kupčinskas.

Kita vertus, atrodo, kad sandoriui priešinasi tik konservatoriai, o tokia jų pozicija piktina net valdančiosios koalicijos partnerius. Štai vienas aktyviausių Tėvynės sąjungos rėmėjų Kauno vicemeras jaunalietuvis Stanislovas Buškevičius mano, kad nebėra prasmės apie tai kalbėti, nes sprendimai jau priimti.

Renka politinius taškus

A. Kupčinskas įsitikinęs, kad derybose dėl KTE pardavimo buvo gerų galimybių reikalauti palankesnių sąlygų miestui ir visiems kauniečiams. Jis viešai suabejojo bendrovės „Clement Power Venture“ galimybėmis įvykdyti pažadus ir atpiginti KTE tiekiamą šilumą.

Bet šaltiniai skelbia, kad Kauno meras visais įmanomais būdais stengiasi atitolinti sandorį, nors toks elgesys griauna valdančiąją koaliciją miesto taryboje.

Manoma, kad taip A. Kupčinskas siekia pasirodyti esąs aktyvus kovotojas už kauniečių gerovę ir renka politinius taškus, o galbūt mėgina pagelbėti greičiau susigrąžinti investicijas jau statantiems mieste naujas elektrines arba besirengiantiems artimiausiu metu tai daryti verslininkams.

Investuotojas pratrūko

Vieši A. Kupčinsko pareiškimai perpildė KTE pirkėjo R. Stonio kantrybės taurę – jis pareiškė, kad meras pasirinko melo, įžeidinėjimų ir gąsdinimų poziciją.

A. Kupčinskas anksčiau nedviprasmiškai aiškino, kad elektrinės savininkai turėtų atsižvelgti į valdančiųjų norus, nes jiems teks savivaldybėje derinti įvairius dokumentus.

„Mero asmeninės ambicijos yra aukščiau įstatymų, jis viešai nebijo gąsdinti investuotojo“, – stebėjosi R. Stonys.

Pasak verslininko, KTE nesiekė išlaikyti monopolijos, o patys savivaldybės atstovai prašė užtikrinti, kad miestas iš elektrinės gaus 50 proc. reikalingos šilumos.

R. Stonys įsitikinęs, jog A.Kupčinskas meluoja ir kalbėdamas apie laidavimo sutartį. Su „Gazprom“ toks dokumentas buvo pasirašytas, nes Rusijos įmonė už KTE akcijas mokėjo dalimis ir įsipareigojo 5 metus nedidinti šilumos kainos. Tik trečioji laidavimo susitarimo sąlyga buvo dėl investicijų.

„Clement Power Venture“ įsipareigojo investuoti beveik 300 mln. litų ir pritaikyti elektrinės katilą kūrenti biokuru. Tai šildymą atpigintų mažiausiai 25 procentais.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi