Verslas

2012.08.23 16:35

Dėl mažėjančių pajamų JAV vidurinioji klasė išgyvena „prarastąjį dešimtmetį“

LRT.lt 2012.08.23 16:35

JAV vidurinioji klasė išgyvena „prarastąjį dešimtmetį“, nes valstybės iždui tekusią jos pajamų dalį pralenkė turtingųjų sluoksnio pajamos.

JAV vidurinioji klasė išgyvena „prarastąjį dešimtmetį“, nes visos jos gaunamų pajamų dalį viršijo turtingųjų sluoksnio pajamos.

62 procentai viduriniajai klasei priskiriamų amerikiečių teigia, jog buvo priversti sumažinti savo išlaidas. 43 procentai apklaustųjų tikisi, kad jų vaikų pragyvenimo lygis bus geresnis nei jų pačių, skelbia bbc.co.uk.

Abu kandidatai į JAV prezidento postą pasiūlė planus, kaip pagerinti viduriniosios klasės ekonomiką.  Bet 52 proc. tų suaugusiųjų, kurie patys save įvardija kaip viduriniąją klasę, tiki, kad prezidento Baracko Obamos politika antrojoje kadencijoje jiems bus naudinga. 42 procentai mano, kad viduriniajai klasei naudingesnė būtų Mitto Romney politika.  

Beveik pusė Jungtinių Amerikos Valstijų piliečių save priskiria viduriniajai klasei. Panašius skaičius pateikia ir oficialūs JAV surašymo duomenys.

Ekonomikos profesorius Timothy Smeedingas teigia, kad viduriniąją klasę labiausiai paveikė išaugę mokesčiai už sveikatos apsaugą ir mokslą. Be to, sumažėjo darbų, kurių atlyginimai yra vidutinio dydžio.  

„Nesvarbu, kas bus prezidentas, viduriniosios klasės atsigavimas bus lėtas ir skausmingas“, – sako T. Smeedingas.

Dėl viduriniosios klasės ekonomikos nuosmukio labiausiai kaltinamas Kongresas, bankai ir finansinės institucijos.

85 proc. viduriniosios klasės atstovų tvirtina, kad dabar pragyvenimo lygio situacija yra daug sudėtingesnė nei buvo prieš dešimtmetį. 

Tyrimai rodo, kad 2010 m. pasiturinčiųjų pajamos sudarė 46 procentus JAV namų ūkių pajamų sumos, o viduriniosios klasės – 45 proc. 1970 metais pasiturinčiųjų pajamos sudarė 29 proc. visų namų ūkių pajamų, o viduriniosios klasės – 62 proc.