Naujienų srautas

Verslas2014.03.21 09:49

Siūloma steigti Nacionalinį komercinį banką

ELTA 2014.03.21 09:49

Seimui siūloma priimti nutarimą dėl Nacionalinio komercinio banko steigimo.

Seimui siūloma priimti nutarimą dėl Nacionalinio komercinio banko steigimo.

14 parlamentarų grupės vardu tokį projektą įregistravo Seimo narys socialdemokratas Valerijus Simulikas.

Nutarimo projekte siūloma pavesti Vyriausybei, kaip valstybės turto savininko funkcijas įgyvendinančiai institucijai, iki 2014 m. gruodžio 31 d. parengti ir pateikti Seimui teisės aktų projektus Nacionaliniam komerciniam bankui steigti.

Projekto iniciatoriai siekia „užtikrinti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46 straipsnio įgyvendinimą, „kai valstybė reguliuoja ūkinę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai tautos gerovei“.

Steigti Nacionalinį komercinį banką siūloma įvertinant šalies finansų sistemos būklę; žinant, kad „bankas yra neatsiejama kiekvienos valstybės dalis bei finansinio stabilumo ir gerovės garantas, taip pat įrankis, kurio pagalba yra reguliuojami finansiniai srautai ir užtikrinamas fiskalinis valstybės stabilumas“.

Parlamentarai nutarimo projektą teikia atsižvelgdami į tai, kad veikia lito patikimumo įstatymas; matydami, jog savarankiškos pinigų politikos įgyvendinimui einant iš finansų krizės nepakanka finansinių instrumentų; suprasdami būtinybę gaivinti ekonominį nuosmukį patiriantį ūkį bei užtikrinti racionalų ūkio gaivinimui skolintų lėšų panaudojimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi