Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Šiaulių centre apmokestins automobilių stovėjimą ir kiemuose

Jau netrukus Šiaulių centre pasistatyti automobilį nemokamai neliks jokių galimybių. Savivaldybė nutarė apmokestinti daugiabučių namų kiemus, o dalį surinktų pinigų skirti jiems tvarkyti.

Jau netrukus Šiaulių centre pasistatyti automobilį nemokamai neliks jokių galimybių. Savivaldybė nutarė apmokestinti daugiabučių namų kiemus, o dalį surinktų pinigų skirti jiems tvarkyti.

Šiaulių centre daugiabučių namų kiemuose stovi ne tik gyventojų ir  namų pirmuosiuose aukštuose įsikūrusių įstaigų darbuotojų  automobiliai, bet ir nenorinčių mokėti už mašinos  stovėjimą gatvėje. Savivaldybė jau rengia įspėjamuosius ženklus, kad už automobilio statymą miesto centre daugiabučių kiemuose teks mokėti.  

„Tai labai gerai, todėl, kad centras turėtų būtį truputėlį labiau tuščias, nes labai pilnas mašinų, parvažiuoji ir net pačiam nėra kur sustoti.
Į notarinę atvažiuoja žmonės, iš teismo darbuotojai čia laiko savo mašinas, šitam kieme ir dar jie pikti, kad jiems neleidi įvažiuoti“, – piktinosi daugiabučio gyventoja Lina.

Tuo metu daugiabučio gyventojas Mykolas sakė, kad „orą dar reikia apmokestinti, kuriuo kvėpuojame, čia yra nesąmonė, ar čia yra kokia nauda, čiagi nėra jokios naudos, ar čia galvojate surenka kiek tų pinigų į biudžetą“.

„Norėčiau, kad mūsų kiemas būtų tuščias, kad būtų galima laisvai įvažiuoti, nes mano ten laiptinė, o ten nebegalima privažiuoti, tai dabar šlubuok, nešk kojas“, – dėstė daugiabučio gyventoja Vlada.

Savivaldybės duomenimis šiuo metu Šiauliuose įrengti 23 parkomatai. Viena šeima nemokamai savivaldybėje įsigijusi gyventojo kortelę kieme galės laikyti du lengvuosius automobilius. Kitiems valanda kainuos 2 litus, jei nori laikyti automobilį visą dieną – penkis.

„Rinkliavos nuostatuose yra numatyta, kad tie pinigai gali būti panaudoti kaip tik tų stovėjimo vietų plėtrai, priežiūrai ir remontui, o pernai dar įsiprašėme, kad būtų papildomai skirta iš miesto biudžeto 100 tūkst. litų, ir tie pinigai buvo panaudoti centrinės miesto dalies daugiabučių kiemų asfaltbetonio dangos duobėms užtaisyti“, – sakė Šiaulių miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis.

Kasmet mieste už automobilių stovėjimą  surenkama apie 400 tūkst. litų. Kita tiek surenkama baudų iš nesusimokėjusių už automobilių statymą miesto gatvėse. Tikimasi, kad apmokestinus daugiabučių kiemus, pinigų jiems sutvarkyti atsiras dar daugiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi