Verslas

2015.09.08 13:45

Pasenusius sostinės šviestuvus pakeis taupūs ir modernūs

ELTA 2015.09.08 13:45

Vilniaus miesto savivaldybė ketina renovuoti ir modernizuoti pasenusius sostinės gatvių apšvietimo tinklus. Skaičiuojama, kad tam reikės maždaug 108 mln. litų.

Vilniaus miesto savivaldybė ketina renovuoti ir modernizuoti pasenusius sostinės gatvių apšvietimo tinklus. Skaičiuojama, kad tam reikės maždaug 108 mln. litų.

Kaip praneša savivaldybė, dabartiniai natrio šviestuvai bus pakeisti taupiais ir moderniais LED šviestuvais. Teigiama, kad modernizavus gatvių apšvietimo tinklus, elektros energijos suvartojimą bus galima sumažinti net iki 77 proc. – nuo dabartinių 25 mln. iki 6 mln. kilovatų.

Anot savivaldybės, taip pat sumažės ir aplinkos tarša, o geriau apšviestos gatvės taps nusikalstamumo prevencijos priemone, tamsiu paros metus sumažės eismo įvykių tikimybė.

Paraiškas dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pirkime pateikė penkios tarptautinės kompanijos. Įvertinus kvalifikaciją, toliau dalyvauti konkurenciniame dialoge pakviesti trys kandidatai, kurių pagrindiniai partneriai yra „SA Citelum“ (Prancūzija), „STRABAG AG“ (Austrija), ir „Gemmo S.p.A.“ (Italija). Galutinį pasiūlymą pateikė vienas dalyvis – „Gemmo S.p.A.“.

Konkurso laimėtojas renovuoti apšvietimo tinklus įsipareigojo per 2 metus. Planuojamas investicijų dydis į projektą – 108 mln. litų. Konkursą laimėjusi kompanija Vilniaus gatvių apšvietimo sistemą eksploatuos 18 metų.

Iš viso Vilniuje yra apie 44 tūkstančius šviestuvų, kurie paskutinį kartą buvo atnaujinti 1997–2000 metais. Miesto gatvių apšvietimo įrenginių nusidėvėjimas viršija 89,5 proc. Daugumos šviestuvų eksploatacijos laikas baigsis per metus.