Naujienų srautas

Verslas2012.08.23 07:36

Turistų iš egzotinių šalių dar teks palūkėti

Planai, kad Lietuvą užplūs keliautojai iš Kinijos, kol kas neišsipildė. Galbūt sutapimas, tačiau uždarius Lietuvos turizmo informacijos centrus Europoje susitraukė iš ten į Vilnių atvykstančių svečių gretos. Tiesa, vasara mūsų šalyje vis noriau mėgaujasi rusai. 

Planai, kad Lietuvą užplūs keliautojai iš Kinijos, kol kas neišsipildė. Galbūt sutapimas, tačiau uždarius Lietuvos turizmo informacijos centrus Europoje susitraukė iš ten į Vilnių atvykstančių svečių gretos. Tiesa, vasara mūsų šalyje vis noriau mėgaujasi rusai.

Prieš kelerius metus Valstybinis turizmo departamentas daug kalbėjo apie jau netrukus į Lietuvą plūstelėsiančius kinų turistus.

„Ką darai, reikia daryti iki galo. Tam reikia ilgalaikių sutarčių. Jeigu tikrai norime pritraukti kinus, reikia gerokai padirbėti. Buvo daug kalbama apie skrydžius, tačiau jų taip ir neatsirado“, – apgailestavo Vilniaus turizmo informacijos centro (VTIC) vadovė Jolanta Beniulienė.

Susidomėjo brazilai

Kol kas labiau nei kinų VTIC tikisi sulaukti turistų iš Brazilijos, Tailando, Indijos. Mat nuolat gauna paklausimų iš šių šalių žurnalistų ar tinklaraštininkų.

„Brazilai daug keliauja, daugelį didžiųjų Europos miestų jie jau išmaišę, tad ieško naujų perlų Europoje. Brazilijos agentūros dabar siūlo keliones į Rytų Europą – Slovėniją, Čekiją, Lenkiją, aplankant ir Baltijos šalis“, – aiškino VTIC direktorė J. Beniulienė.

Tiesa, kad jau netrukus plūste plūs keliautojų grupės iš egzotinių šalių, turizmo specialistai nesitiki.

„Antai Tailando agentūroms lengva atskraidinti savo turistus iki didžiųjų Europos miestų, mat ten skrenda dideli lėktuvai. O pasiekti didelėms grupėms Vilnių mažais lėktuvais sudėtinga. Manau, kad iš tolimų šalių ir toliau sulauksime tik pavienių turistų“, – svarstė J. Beniulienė.

Turistų iš Kambodžos sostinės turizmo centrų darbuotojai sulaukia vos po kelis per metus, o iš Taivano – po kelis per mėnesį.

Antplūdis iš Rusijos

O rusų gretos Lietuvoje vis gausėja. Jie paprastai vyksta ilsėtis į pajūrį ar Druskininkus, tačiau apsilanko ir Vilniuje – pasidairo po senamiestį, pavaikštinėja rusų kultūros paveldo keliais.

VTIC duomenimis, gegužę–liepą, palyginti su tais pačiais mėnesiais praėjusiais metais, rusų atvyko 24 proc. daugiau.

Vilniuje daugėjo ir atvykėlių iš Jungtinių Amerikos Valstijų – 22 procentais, taip pat baltarusių – 15 proc. Užtat smarkiai – net 17 proc. – sumažėjo atvykėlių iš Lenkijos skaičius.

„Lenkai įpratę pirkti organizuotas keliones, tad į turizmo centrus jie neužsuka. Jie nesirenka ir į mūsų rengiamas ekskursijas pavieniams turistams pėsčiomis po Vilnių. O rusai ir vokiečiai jas labai mėgsta“, – aiškino J. Beniulienė.

Baltarusius į Lietuvos sostinę traukia patogus susisiekimas.  Jie domisi ir Lietuvos kultūra, ir galimybe apsipirkti.

Vokiečiai ir skandinavai trokšta kultūros renginių, kurių Vilniuje vasarą jiems pristinga. Kaip ir naktinių linksmybių.

Traukia į pajūrį

Vasarą bene svarbiausia turistų traukos vieta tampa pajūris. Palangos turizmo informacijos centro (PTIC) apskaičiavimais, daugiausia kurorte šią vasarą apsilanko turistų iš Rusijos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Norvegijos.

Šiemet liepą į PTIC užsuko 18 tūkst. žmonių, iš jų 13,5 tūkstančio – užsieniečiai. Birželį lankytojų buvo mažiau – 5,6 tūkst., iš jų 3,8 tūkst. – atvykusieji iš kitų šalių.

Klaipėdos turizmo informacijos centras (KTIC) nuo gegužės 1 dienos iki liepos pabaigos jau aptarnavo daugiau nei 30 tūkst. turistų, iš jų per 28 tūkst. buvo užsieniečiai. Uostamiestis daugiausia sulaukia atvykėlių iš Vokietijos (30 proc.). KTIC apsilankė ir turistų iš Trinidado ir Tobago, Venesuelos, Tailando, Taivano, Kolumbijos, Indijos, Brazilijos, Bolivijos, Naujosios Zelandijos, Peru, Pietų Afrikos Respublikos.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi