Naujienų srautas

Verslas2014.03.14 16:32

J. Milius: Lietuva griežtins į Rusiją vežamų maisto produktų patikrą

BNS 2014.03.14 16:32

Rusijai reiškiant pretenzijas dėl per Klaipėdos uostą gabenamų maisto produktų, Lietuva imsis griežtų priemonių, sako Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas. Jono Miliaus teigimu, bus peržiūrimi teisės aktai, kalbama su partneriais, kad nesusipratimų su Rusija būtų kuo mažiau.

Rusijai reiškiant pretenzijas dėl per Klaipėdos uostą gabenamų maisto produktų, Lietuva imsis griežtų priemonių, sako Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas. Jono Miliaus teigimu, bus peržiūrimi teisės aktai, kalbama su partneriais, kad nesusipratimų su Rusija būtų kuo mažiau.

„Peržiūrėsime teisės aktus, sugriežtinsime reikalavimus bei derinsime juos su Rusijos veterinarijos tarnyba“, – BNS sakė Jonas Milius.

Rusijos veterinarams teigiant, kad Europos Sąjungos šalyse nėra užtikrinta tinkama produktų kontrolė, kol kas, anot J. Miliaus, nėra žinoma, ar „Rosselchoznadzor“ siųs ekspertus patikrinti visų terminalų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje.

Jo teigimu, Danijos įmonė, netinkamai pažymėjusi 63 tonų lašišų krovinį ir neteisingai užklijavusi etiketes, bus įspėta. Rusijoje krovinys, išgabentas iš Klaipėdos įmonės „Ketonas“ šaldytuvų, buvo sulaikytas dėl netinkamo žymėjimo – etiketės ant pakuočių užklijuotos taip, kad įmanoma išpakuoti prekę, jų nepažeidžiant.

„Šio krovinio trūkumas yra tai, kad buvo ne vietoje užklijuotos etiketės. Mums paaiškinta, kad gamintojas etiketes taip klijavo visada, tačiau mes Danijos įmonę įspėsime, kad ji užtikrintų krovinio žymėjimą pagal Rusijos reikalavimus“, – BNS sakė J. Milius.

Rusijai pareiškus pretenzijų dėl produkcijos, gabenamos per „Klaipėdos Smeltę“, Lietuvos tarnyba kelioms dienoms sustabdė krovą iš jos terminalų ir atliko auditą. Pasak J. Miliaus, nustatyta, jog iš Vietnamo gabenant žuvies krovinį, jos gamintojas dar turėjo Rusijos tarnybų suteiktą sertifikatą, tačiau kroviniui jau esant Rusijoje, Vietnamo įmonė pažymėjimo neteko, todėl kilo problemų.

„Ieškosime galimybių, kad tokių nesusipratimų kiltų kuo rečiau“, – sakė J. Milius.

Rusijos tarnyba anksčiau pranešė aptikusi 200 tonų neteisėtai atgabentų žuvų iš Vietnamo, bet įtariama, kad iš viso per „Klaipėdos Smeltę“ reeksportuota apie 500 tonų.

Kelias dienas krovinių negalėjusi krauti „Klaipėdos Smeltė“ perkrauna šaldytas žuvis, vištieną, kitą mėsą iš JAV, Pietų Amerikos, Šiaurės Europos – ši produkcija siunčiama į Vidurinę Aziją, Baltarusiją, Ukrainą ir kitas šalis.

Maisto produktai sudaro tik apie 1 proc. visos Klaipėdos uosto krovos. Pernai per uostą krauta 235 tūkst. tonų šaldytų maisto produktų – 0,47 proc. visos uosto krovos, o vien „Klaipėdos Smeltė“ perkrauna apie 190 tūkst. tonų.

Klaipėdos uostas, kuriame veikia apie 40 terminalų, pernai perkrovė 33,4 mln. tonų įvairių krovinių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi