Naujienų srautas

Verslas2014.03.14 13:30

J. Milius: leista atnaujinti „Klaipėdos Smeltės“ krovą, nerimo kelia nauji Rusijos ketinimai

BNS 2014.03.14 13:30

Dėl Rusijos suvaržymų tris paras neveikusi šaldytų maisto produktų ir kitų krovinių krovos bendrovė „Klaipėdos Smeltė“ vėl gali krauti produkciją – leidimą jai suteikė Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba.

Dėl Rusijos suvaržymų tris paras neveikusi šaldytų maisto produktų ir kitų krovinių krovos bendrovė „Klaipėdos Smeltė“ vėl gali krauti produkciją – leidimą jai suteikė Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Vakar (ketvirtadienį - BNS) „Klaipėdos Smeltę“ atidarėme – po pietų, apie 16 valandą“, – BNS penktadienį pranešė Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Tačiau, pasak jo, dabar nerimą sukėlė Rusijos veterinarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) svetainėje pasirodęs pranešimas, kad ketinama revizuoti sandėlius Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

„Nerimo įnešė tai, kad „Rosselchoznadzor“ ketina peržiūrėti visus terminalų sandėlius Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje bei Lenkijoje. Bet tai susiję su kiaulių maru. Ir mums didžiausią nerimą kelia, kad nebūtų sumažinta sandėlių. Aš garantavau, kad iš Lenkijos ir Lietuvos kiauliena į tuos sandėlius nepatenka“, – sakė J. Milius.

Pasak jo, per Klaipėdos uostą per metus gabenama 43 tūkst. siuntų su daugiau nei 1 mln. tonų maisto produktų, ir sumažinus sandėlių kiekį, produkcija gali įstrigti.

Vasario pabaigoje „Rosselchoznadzor“ pareiškė, kad per „Klaipėdos Smeltę“ galbūt neteisėtai įvežta žuvis iš Vietnamo. Rusijos prašymu buvo pristabdyta bet kokia produktų krova, o Maisto ir veterinarijos tarnyba atliko auditą, todėl kelias dienas „Klaipėdos Smeltė“ nekrovė maisto produktų.

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį Seime pareiškė, kad Rusija ragina kai kurias pasaulio kompanijas, tranzitu gabenančias produktus į šalį, aplenkti Lietuvą – nebevežti krovinių per Klaipėdos uostą.

Maisto produktai sudaro tik apie 1 proc. visos Klaipėdos uosto krovos. Pernai per uostą krauta 235 tūkst. tonų šaldytų maisto produktų – 0,47 proc. visos uosto krovos, o vien „Klaipėdos Smeltė“ perkrauna apie 190 tūkst. tonų.

Klaipėdos uostas, kuriame veikia apie 40 terminalų, pernai perkrovė 33,4 mln. tonų įvairių krovinių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi