Verslas

2014.03.15 17:48

Pavasarį daugėja darbo kilimų valytojams

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.03.15 17:48

Pradeda kuoptis gyventojai ir įmonės. Kilimų priežiūros paslaugas teikiančios įmonės sako darbo nestokojančios visus metus, bet pavasarį klientų – gerokai daugiau.

Pradeda kuoptis gyventojai ir įmonės. Kilimų priežiūros paslaugas teikiančios įmonės sako darbo nestokojančios visus metus, bet pavasarį klientų – gerokai daugiau.

Nors esą vis daugiau žmonių atsisako kilimų ir grindis dengia praktiškesniu dangalu, valytojai darbo nestokoja. O ir ankstyvas pavasaris paskatino žmones anksčiau pradėti tvarkytis.

„Mus visą laiką kviečia, kai yra kažkokia problema – jeigu šuniukas prisisiojo ar vaikas, ar kažkokios dėmės yra. Žmonės iš pradžių bando patys išvalyti, bet kai jau nebeišeina, kai dar daugiau pridirba, išterlioja kokiais valikliais, kviečia mus“, – sako UAB „Vakarų švaros centras“ darbų vadovas Aleksejus Sevostjanichinas.

Specialistai teigia, kad valant kilimą cheminiu būdu, apie 80 procentų dėmių pavyksta panaikinti. Tačiau jei žmogus prieš tai bando pats, neretai ir profesionalai būna bejėgiai. Gera šeimininkė kilimą į valyklą esą turėtų atnešti kartą per metus. Valymo kainos priklauso nuo kilimo sudėties ir dydžio. Klaipėdoje vidutiniškai kainuoja nuo 50 iki 70 litų.

Atšilus profesionalus suskumba kviesti ir įmonės. Paprastai kilimų valymas, kartą ar du per metus, numatomas pasirašant paslaugos teikimo sutartį.

„Bumas paprastai būna gegužės mėnesį. Gegužė ir rugsėjis, kai išvažiuoja poilsiautojai. Tai du mėnesiai, kai darbo krūvis tikrai nemažas“, – teigia UAB „Linartika“ direktorius Linijus Gedminas.

Kai kurios valymo įmonės sako jau dabar dirbančios nuo ryto iki vakaro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt