Naujienų srautas

Verslas2014.03.13 14:30

Premjeras: dėl referendumo nereikia daryti „politinio šou“

BNS 2014.03.13 14:30

Premjeras kartoja, kad dėl žemės pardavimo užsieniečiams referendumo nebūtina skubiai kreiptis į Konstitucinį Teismą. Pasak Algirdo Butkevičiaus, pirmiausia reikia sulaukti ekspertų išvadų ir tik tada priimti sprendimus.

Premjeras kartoja, kad dėl žemės pardavimo užsieniečiams referendumo nebūtina skubiai kreiptis į Konstitucinį Teismą. Pasak Algirdo Butkevičiaus, pirmiausia reikia sulaukti ekspertų išvadų ir tik tada priimti sprendimus.

„Aš manau, kad Teisės ir teisėtvarkos komitetas priėmė labai teisingą sprendimą vakar – sudarė ekspertų grupę ir, kiek turiu informacijos, parinkti kompetentingi ekspertai ir, manau, čia nereikia daryti kažkokio politinio šou. Palaukime ekspertų išvados ir manau, jog vienas iš pasiūlymų gali būti, kad jie rekomenduos kreiptis ir į Konstitucinį Teismą, bet nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Jis teigė taip pat nurodęs surinkti informaciją, ar toks referendumas nepažeidžia Lietuvos stojimo į ES sutarties.

„Taip pat yra duotas mano pavedimas Užsienio reikalų ministerijai ir kanceliarijos (Vyriausybės – BNS) darbuotojams, kad jie surinktų informaciją, ar tai neprieštarauja Europos Sąjungos stojimo sutarčiai, kada mes referendumą organizavome ir aktyviai pasisakėme už stojimą į Europos Sąjungą. Atsimenam, koks buvo balsavimas, kokie buvo rezultatai“, – teigė premjeras.

Parlamentas ketvirtadienį apsispręs, ar priimti svarstyti opozicijai priklausančių konservatorių ir liberalų siūlymą Seimui kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Referendumo įstatymo. KT turėtų pasakyti, ar galima rengti referendumus, kuriems įvykus kiltų teisinė kolizija, kai viena konstitucinė nuostata prieštaraus kitai.

Seimas jau pradėjo svarstymus, kad referendumas dėl žemės galėtų įvykti birželio 29-ąją. Tuo metu jo iniciatoriai reikalauja balsavimą surengti kartu su Europos Parlamento rinkimais gegužės 25 dieną.

Stodama į Europos Sąjunga Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo bendrijai priklausančių kitų valstybių piliečiams ir po pereinamojo laikotarpio nuo šių metų gegužės draudimas nustos galios. Tuo metu iniciatyvinė grupė surinko 300 tūkst. rinkėjų parašų ir siūlo rengti referendumą, kuriuo būtų siūloma tokį draudimą įrašyti į Konstituciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi