Verslas

2014.03.07 19:17

Referendumo iniciatorius: tokia data – bandymas jį sužlugdyti

BNS2014.03.07 19:17

Siūlymas skelbti referendumą dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams birželio pabaigoje yra bandymas jį sužlugdyti, sako vienas referendumo iniciatyvinės grupės narių, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Siūlymas skelbti referendumą dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams birželio pabaigoje yra bandymas jį sužlugdyti, sako vienas referendumo iniciatyvinės grupės narių, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

„Žvelgdami į šį sprendimą dabar galim suprasti, kokios politinės jėgos remia referendumą, o kokios tik apsimetė, kad remia. Paskelbti referendumo iniciatyvą birželio pabaigoje yra bandymas ją užgniaužti. Tie politikai, kurie sakė, kad labai remia tautos pasirinkimą, referendumą, pačios žemės nepardavimo užsieniečiams klausimą, galima daryti išvadą, kad tai buvo jų politiniai žaidimai ir nebuvo tiesa“, – BNS sakė J. Panka.

Parlamento pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė penktadienį Seime užregistravo nutarimo projektą, kuriuo siūlo referendumą dėl žemės pardavimo rengti birželio 29-ąją.

„Ta data bloga, nes paprastai miesto gyventojai tuo metu atostogauja, o kaimo gyventojai – paskendę darbuose, yra šienapjūtė, kiti vasaros darbai, ir tikrai žmones atitraukti nuo atostogų ir darbų yra neprotinga ir nepagarba jiems. Referendumo surengimas, skirtingais skaičiavimais, kainuotų nuo 10 iki 15 mln. litų, negi tikrai mūsų valstybė tokia turtinga ir taip neturi, kur dėt pinigų, kad papildomai išmestų 15 mln. litų“, – sakė J. Panka.

Jo teigimu, Seimas išlaikydamas terminus galėtų priimti sprendimą referendumą skelbti gegužės 11 dieną su prezidento rinkimais arba bent gegužės 25 dieną su Europos Parlamento rinkimais. Argumentus, kad referendumas su prezidento rinkimais neįmanomas dėl teisinių procedūrų, J. Panka vadina demagogija.

„Labai geras būdas būtų, kovo 10 dieną susirinkus parlamente, nuspręst, kad referendumas daromas gegužės 11 dieną su Prezidento rinkimais. Jei nepavyktų per vieną dieną primti sprendimo, Seimas dar turi galimybę padaryti sprendimą, kad referendumas vyktų su Europos Parlamento rinkimais gegužės 25 dieną. Bet kokie demagoginiai svarstymai, kad reikia kažkokių ekspertų, teisininkų sprendimų, yra visiškas melas, nes ką tie Seimo ekspertai veikė pusė metų, jei jiems dar reikia mėnesio“, – sakė tautininkų vadovas.

Referendumu, kuris rengiamas piliečių iniciatyva, klausiama, ar piliečiai pritaria, kad žemė, vidaus vandenys, miškai ir parkai galėtų priklausyti tik Lietuvos piliečiams bei valstybei.

Po valdančiųjų politinės tarybos posėdžio penktadienį L. Graužinienė Seime žurnalistams  teigė, kad pasirengimas referendumui bus pradėtas iš karto, kai tik Seimas pradės darbą – kovo 10 dieną – jam bus pateiktas nutarimo projektas dėl referendumo organizavimo.

„Pagal Referendumo įstatymą yra privaloma sudaryti ekspertų grupę, todėl Seimas parlamentinius komitetus įpareigos, kad iki kovo 20 dienos ekspertai baigtų darbą, ir per mėnesį – iki kovo 29 dienos – turi būti priimtas Seimo nutarimas dėl referendumo surengimo ir ne anksčiau kaip po dviejų mėnesių – tai yra ne anksčiau kaip birželio 29 dieną bus skelbiamas referendumas, bet ne vėliau kaip per tris mėnesius“, – aiškino L. Graužinienė.

Anot jos, su Prezidento ir Europos Parlamento rinkimais referendumo dėl žemės organizuoti nepavyks.

„Teisiškai nespėjame“, – teigė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt