Naujienų srautas

Verslas2014.03.07 21:03

Bando raminti kiaulių augintojus

ELTA, BNS 2014.03.07 21:03

Lietuvos kiaulių augintojams, kuriems dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės nurodyta išskersti laikomus gyvulius, abejojant, ar juos pasieks valdžios pažadėtos kompensacijos, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius tikina, kad pinigai bet kokiu atveju bus išmokėti.

Žemės ūkio ministerija turės parengti kompensavimo už paršelius tvarką – tokį nurodymą penktadienį davė premjeras, susitikęs su kiaulių augintojais, sako pastarųjų atstovas.

Valdžiai nurodžius dėl afrikinio kiaulių maro pasienyje su Baltarusija išskersti visas kiaules, kai kurie didesni augintojai susidūrė su problema, ką daryti su paršeliais. Skaičiuojama, kad vienos jų – „Merkio agrofirmos“ – nuostoliai sieks apie 7 mln. litų.

„Kaip supratome, premjeras atidžiai išklausė ir davė pavedimus, kad pirmadienį būtų pradėti realūs veiksmai ir darbai. Pirmadienį prasidės likvidavimo darbai „Merkio agrofirmoje“, tikimės, kad nuostoliai bus apskaičiuoti ir sutvarkyta kompensacijos sistema. (...) Kokios kompensacijos už paršiuką bus, nepasakysiu, nes per savaitgalį ta sistema turi būti parengta“, – penktadienį po susitikimo su premjeru žurnalistams sakė Kiaulių augintojų asociacijos vadovas Algis Baravykas.

Pasak jo, dabar kompensuojama tik už paskerstas kiaules, o už paršiukus, kurių skersti neapsimoka, kompensacijos nenumatytos.

Anot A. Baravyko, „Merkio agrofirmos“ nuostoliai dėl likviduotų gyvulių bei dėl to, kad dvejus metus teks nutraukti veiklą, sieks apie 7 mln. litų.

„Logiškai galvojant, turėtų būti nuostolių kompensavimo komisija, kuri nustato, koks biologinis turtas, viską reikia įvertinti – yra daug indikatorių, pagal kuriuos galima nustatyti. (...) Šiandien sakoma, kad dvejiems metams įmonė turės nutraukti veiklą, tai reikės ir kompensacijas darbuotojams išmokėti“, – aiškino A.Baravykas.

Jo nuomone, stabdant įmonės veiklą, gelbėjamos ir kitos bendrovės, veikiančios neužkrėstoje teritorijoje, todėl už įmonės veiklos stabdymą turi mokėti valstybė, o ne bendrovė.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius tikina, kad pinigai bet kokiu atveju bus išmokėti.

„Jeigu valstybė nurodė, kad tos kiaulės turi būti išskerstos, valstybė ir turi su jais atsiskaityti. (...) Jeigu Europos Sąjunga (ES) šitų pinigų neskirs, tai, savaime suprantama, mes patys turėsime skirti (aišku, šiuo metu nėra numatyta valstybės biudžete) asignavimus tos priemonės įgyvendinimui“, – penktadienį prieš susitikdamas su Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos atstovais žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičiaus teigimu, tokiu atveju lėšų bus ieškoma iš Žemės ūkio ministerijos arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos rezervų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi