Naujienų srautas

Verslas2014.03.06 18:20

ECB vėl paliko rekordiškai žemą palūkanų normą

ELTA 2014.03.06 18:20

Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį paliko nepakitusią bazinę palūkanų normą – 0,25 procento. Apie tai praneša BBC.  

Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį paliko nepakitusią bazinę palūkanų normą – 0,25 procento. Apie tai praneša BBC.

Euro zonos palūkanų norma nekeičiama nuo 2013 metų lapkričio. Infliacija euro zonos regione šių metų sausį sulėtėjo nuo 0,8 proc. praėjusių metų gruodį iki 0,7 proc., tai sukėlė susirūpinimo dėl defliacijos regione. Tačiau ECB vis dėlto mano, kad aštuoniolikos šalių euro zonos ekonomikos pradeda atsigauti.

Europos centrinis bankas nusprendė nekeisti bazinės palūkanų normos, nes euro zonoje pastebima atsigavimo požymių, kalbėjo Europos centrinio banko vadovas Mario Draghi per spaudos konferenciją Frankfurte.

„Mes vis labiau įsitikiname, kad kuklus atsigavimas euro zonoje tęsiasi“, sakė jis žurnalistams.

„Naujausi duomenys rodo, kad euro zonos ekonomikos atsigavimas atitinka mūsų ankstesnes prognozes.

ECB vadovas pastebėjo, kad euro zona-„stabilumo sala“. „Ji dar turi vėl tapti klestėjimo ir darbo vietų sukūrimo sala, bet be abejonės, apie ją galima kalbėti kaip apie stabilumo salą“, – pareiškė M. Draghi, informuoja „Reuters“.

Kalbėdamas apie situaciją Ukrainoje, M. Draghi pastebėjo: „Grynai technokratiniu požiūriu, jei vertinsime prekių ir paslaugų prekybą bei kapitalų srautus, pastebėsime, kad euro zonos ryšiai su Ukraina nėra tokie stiprūs, kad dabartiniai įvykiai galėtų smarkiai pakenkti regionui“.

„Tačiau tai pernelyg siauras požiūris, todėl kad geopolitinės rizikos regione gali labai greitai išsikeroti ir sukelti neprognozuojamų padarinių,“ – pastebėjo M. Draghi.

Euro zonos 2014 m. prieaugio prognozę ECB nežymiai padidino – nuo 1,1 iki 1,2 procento.

Banko prognozėmis, euro zonos ūkis 2015 metais išaugs 1,5 proc., o 2016 metais 1,8 procento.

ECB prognozėmis, vidutinė infliacija 2014 metais sieks 1 proc., kai tuo tarpu praėjusių metų pabaigoje buvo prognozuojamas 1,1 proc. infliacijos rodiklis.

Ketvirtadienį Anglijos centrinis bankas paliko bazinę palūkanų normą ties rekordiškai žema 0,5 proc. riba. Centrinis Anglijos bankas paliko bazinę palūkanų normą ties rekordiškai žema 0,5 proc. riba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi