Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Atidedamas Lietuvos-Rusijos ekonomikos forumas

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos ir Rusijos ekonomikos forumas, kuris buvo planuotas balandį Rusijos mieste Sankt Peterburge, dėl krizės Ukrainoje bus surengtas vėliau šiais metais, pranešė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.

Lietuvos ir Rusijos ekonomikos forumas, kuris buvo planuotas balandį Rusijos mieste Sankt Peterburge, dėl krizės Ukrainoje turėtų būti surengtas vėliau šiais metais, pranešė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.

„Mes diskutavome dėl to momento. Keletą veiksnių, kurie veikia, juos visus įvertinus, mes sugalvojom konferenciją nukelti turbūt į vasaros pabaigą, rudens pradžią. Kol kas nebekeliam tos temos, ir aš manyčiau, kad situacija, kuri per vasarą turbūt bus aiškesnė, leis mums apsispręsti, kaip toliau elgtis“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Dargis.

Paklaustas, kaip Ukrainos-Rusijos konfliktas gali atsiliepti Lietuvos pramonininkams, konfederacijos vadovas sakė, jog kol kas situacija yra neaiški ir ją vertinti būtų per anksti.

„Mes kol kas neturime didelių pastebėjimų, nėra dabar jokių paskelbtų blokadų nei kažkokių sankcijų. Kol kas mes negalėtume kalbėti apie konkrečius dalykus, kad sustabdytas Lietuvos produktų priėmimas ar sustabdyti pervažiavimai per sieną. Kad Lietuva skamba tame kontekste, mes tą girdėjome ir iš prezidento V. Putino pasisakymų, bet reikėtų laukti ir žiūrėti, kas čia vyks“, – sakė R. Dargis.

Pasak jo, svarbu, kad konflikto kontekste Lietuvos pozicija būtų stipriai girdima Europos Sąjungoje.

„Tokie dalykai, kaip tarptautiniai konfliktai, sutarčių nesilaikymas, yra Europos Sąjungos mastelio klausimas. Aš manyčiau, kad stipri Lietuvos pozicija Europos Sąjungos sudėtyje turėtų padėti jai formuoti savo politiką. Ir aš kalbėčiau daugiau apie subendrintą Europos Sąjungos poziciją kaimyninio konflikto atžvilgiu“, – kalbėjo R. Dargis.

Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius praėjusių metų spalio pabaigoje pareiškė, jog pavasarį planuojamas dvišalis Lietuvos-Rusijos verslo forumas turėtų padėti gerinti valstybių ekonominius santykius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi