Verslas

2015.09.08 13:45

Lenkijos premjeras: galime išsiversti be rusiškų dujų

BNS 2015.09.08 13:45

Lenkija išsiverstų negaudama gamtinių dujų iš Rusijos, pereidama prie kitų tiekimo šaltinių ir gerindama infrastruktūrą, trečiadienį pareiškė premjeras Donaldas Tuskas.

Lenkija išsiverstų negaudama gamtinių dujų iš Rusijos, pereidama prie kitų tiekimo šaltinių ir gerindama infrastruktūrą, trečiadienį pareiškė premjeras Donaldas Tuskas.

„Dabar turimos dujų atsargos ir faktas, kad žiema baigiasi, leidžia mums sakyti, jog Lenkija nebėra pažeidžiama mūsų rytinės kaimynės dujų sankcijų“, – D. Tuskas sakė parlamentui.

38 mln. gyventojų turinti šalis šiuo metu kasmet importuoja iš Rusijos apie 10,5 mlrd. kubinių metrų dujų, kurios sudaro apie du trečdalius Lenkijoje suvartojamo kiekio.

Nuo ateinančio mėnesio Lenkijos importas „iš alternatyvių šaltinių Vakaruose“ pasieks 5,5 mlrd. kubinių metrų, pastačius naują vamzdynų jungtį prie sienos su Vokietija, sakė D. Tuskas.

Kitos jungtys su Vokietijos ir Čekijos tinklais, taip pat šalies infrastruktūros plėtra, įskaitant planuojamą didelės pumpavimo stoties Lenkijos centrinėje dalyje esančiame Vloclaveko mieste atidarymą 2015 metų sausį, leis dujų srautą iš Vakarų šalių padidinti iki 10,5 mlrd. kubinių metrų, aiškino premjeras.

Maskva dažnai kaltinama naudojanti dujų eksportą kaip diplomatinį ginklą, darydama įtaka buvusiose sovietinio bloko šalyse, priklausomose nuo Rusijos tiekiamų dujų, tačiau dabar jos svarsto užmegzti glaudesnius ryšius su Vakarų šalimis.

Lenkija daug investuoja į skalūnų dujų gavybą. Kaip nurodo Lenkijos nacionalinis geologijos institutas, iš tų telkinių šalis galėtų išgauti apie 2 mlrd. kubinių metrų dujų per metus.

Lenkija taip pat baigia statyti suskystintų dujų terminalą Baltijos pajūryje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.