Verslas

2015.09.08 13:45

Teismas nusprendė, kad buvęs LB darbuotojas slėpė informaciją apie „Snorą“

BNS2015.09.08 13:45

Teismas pripažino kaltu buvusį komercinių bankų „prižiūrėtoją“ Kazimierą Ramoną, įtariamą ryšiais su bankrutavusio „Snoro“ banko vadovu Raimondu Baranausku. Anot teismo, K.Ramonas sudarė galimybę dabar jau bankrutavusiam „Snoro“ bankui ilgą laiką slėpti informaciją apie tikrąją jo turto padėtį.

Teismas pripažino kaltu buvusį komercinių bankų „prižiūrėtoją“ Kazimierą Ramoną, įtariamą ryšiais su bankrutavusio „Snoro“ banko vadovu Raimondu Baranausku. Anot teismo, K.Ramonas sudarė galimybę dabar jau bankrutavusiam „Snoro“ bankui ilgą laiką slėpti informaciją apie tikrąją jo turto padėtį.

„Teismas nusprendė K.Ramoną pripažinti kaltu, padarius nusikalstamą veiką ir paskirti jam 200 MGL, tai yra 26 tūkst. litų baudą“, – trečiadienį paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Valdas Bugelevičius.

Teismas neskyrė laisvės atėmimo bausmės, nes K. Ramonas už apysunkį nusikaltimą teisiamas pirmą kartą.

Teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.  

„Skųsti tai būtinai skųsiu“, – po teismo posėdžio žurnalistams sakė buvęs Lietuvos banko Kredito įstaigų priežiūros departamento direktorius K. Ramonas.

K.Ramonas kartojo, kad nenori būti „atpirkimo ožiu“.

„Aš manau, kad čia buvo suorganizuotas visas šitas dalykas dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, reikėjo manim atsikratyti, kadangi jie puikiai žinojo, kad aš niekada nesutiksiu su tokiu bankų išsprendimo būdu, o patys nė vienas neturėjo patirties ir visus pašalino. Antras dalykas, reikėjo įbauginti mano kolegas iš Lietuvos banko, parodyti, kad tas, kas turi savo nuomonę ir bando ją ginti, bus ištrenktas iš darbo. Šiai dienai Lietuvos banke nebėra nė vieno buvusio direktoriaus nei jų pavaduotojų, visi surinkti nauji žmonės. Na ir trečias dalykas, kai kam nepatiko iš aukščiausių valdžios pareigūnų, kad aš nesugebėjau užtildyti pono Valatkos (Rimvydo Valatkos – BNS) ir „Lietuvos ryto“, – kalbėjo K.Ramonas.

„Kas lemia pas mus teisėsaugos darbą, kas lemia paskyrimus, kas dabar lemia ir Lietuvos banko veiklą. Aš girdėjau apie Prezidentūrą, o aš su prezidente nesu šnekėjęs, kai ji tapo prezidente. Prieš tai man teko bendrauti, kai ji buvo ministrė“, paklaustas, kam tai galėjo nepatikti, kalbėjo K. Ramonas.

K. Ramonas buvo kaltinamas, kad ilgą laiką sąmoningai bankui „Snoras“ leido nuo LB vadovybės nuslėpti informaciją apie turtą, esantį Šveicarijos bankuose, – dėl tokių tyčinių jo veiksmų nebuvo laiku nustatyta „Snoro“ finansinė padėtis, taip pat tuo, kad buvo reali grėsmė, jog bankas negalės atsiskaityti su indėlininkais ir kitais kreditoriais.

Anot prokurorų, tokiais veiksmais K.Ramonas diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, padarė didelę žalą Lietuvos banko institucijai ir valstybei.

Praėjusių metų liepą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nutarė, kad K. Ramonas iš pareigų atleistas teisėtai. Po šio sprendimo jis viešai žadėjo kreiptis į Strasbūro teismą.

Visuose teismuose bylos dėl K. Ramono atleidimo ir dėl su banku „Snoras“ susijusių kaltinimų buvo nagrinėjamos uždaruose posėdžiuose.

K. Ramonas iš pareigų atleistas 2011 metų lapkričio pabaigoje. Bankų priežiūrai K. Ramonas vadovavo 15 metų – nuo 1996-ųjų kovo, o centriniame banke dirbo 19 metų – nuo 1992-ųjų gruodžio.

Lietuvos Vyriausybė „Snoro“ banką nacionalizavo 2011 metų lapkričio mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.