Verslas

2014.03.05 16:40

ES įšaldys 18 ukrainiečių turtą

BNS2014.03.05 16:40

Europos Sąjunga (ES) turi įšaldyti 18 ukrainiečių, susijusių su praėjusio mėnesio smurtu prieš protestuotojus Ukrainoje, turtą, esantį 28 narių Bendrijoje, trečiadienį sakė diplomatiniai šaltiniai.

Europos Sąjunga (ES) turi įšaldyti 18 ukrainiečių, susijusių su praėjusio mėnesio smurtu prieš protestuotojus Ukrainoje, turtą, esantį 28 narių Bendrijoje, trečiadienį sakė diplomatiniai šaltiniai.

Sankcijos įsigalios ketvirtadienį, kai oficialiame ES laikraštyje „Official Journal of the European Union“ bus paskelbtos tų 18 asmenų pavardės, sakė šaltinis, kuris nesutiko skelbti savo pavardės.

„Dabar negaliu atskleisti jų vardų, kad jie nesiimtų veiksmų savo turtui atsiimti“, – sakė šaltinis.

Šios sankcijos įvedamos po ES užsienio reikalų ministrų sprendimo, priimto per vasario mėnesį surengtas skubias derybas dėl baudžiamųjų priemonių ukrainiečiams, kurių „rankos suteptos krauju“.

„ES nusprendė skubiai įvesti tikslines sankcijas, tarp jų – turto įšaldymą ir vizų draudimą tiems, kas yra atsakingi už žmogaus teisių pažeidimus, smurtą ir pernelyg didelės jėgos naudojimą“, – tada sakė ministrai.

Ukrainiečių, kuriems bus taikomos sankcijos, sąraše gali būti nušalintasis prezidentas Viktoras Janukovyčius, sakė vienas šaltinis.

Šveicarijos valdžia jau yra nurodžiusi įšaldyti 20 ukrainiečių turtą; sąraše yra ir V. Janukovyčiaus, ir jo sūnus milijonierius Oleksandras.

Prokuratūra Ženevoje ėmėsi tirti pinigų plovimo bylą. Policija kratė O. Janukovyčiui priklausančių bendrovių biurus, paėmė dokumentų.

„Šis tyrimas leis mums nustatyti, kaip šios firmos, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusios su Oleksandru Janukovyčiumi, daro pinigus Ukrainoje, Olandijoje ar Šveicarijoje“, – sakė vyriausiasis prokuroras Yves Bertossa.

Lichtenšteine taip pat įšaldytos tų pačių pareigūnų sąskaitos bankuose, o Austrija paskelbė, kad imtasis priemonių prieš 18 Ukrainos pareigūnų, kurie įtariami žmogaus teisių pažeidimu ir korupcija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt