Verslas

2014.03.05 11:23

S. Dankvertas: Lietuva prastai kontroliuoja afrikinio kiaulių maro plitimą

BNS 2014.03.05 11:23

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) vadovas apkaltino Lietuvą prastai kontroliuojant afrikinio kiaulių maro užkrato plitimą.

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor“) vadovas apkaltino Lietuvą prastai kontroliuojant afrikinio kiaulių maro užkrato plitimą.

„Mes Smolenske vėl sulaikėme eilinę mašiną iš Lietuvos su kontrabandine kiauliena, kas dar kartą pabrėžia, kad jie ten nieko nekontroliuoja“, – pareiškė Sergejus Dankvertas, pranešė naujienų agentūra „Itar-Tass“.

Padidintos afrikinio kiaulių maro rizikos šalimi S. Dankvertas įvardijo Lietuvą, Lenkiją, Latviją ir Estiją. Jo teigimu, šios šalys privalo sustiprinti kontrolę.

Jis patikino, kad Europos Sąjunga (ES) nesikreipė dėl atskirų leidimų eksportuoti kiaulieną į Muitų sąjungą, kuriai priklauso Rusija, Baltarusija ir Kazachstanas. Dėl Lietuvoje ir Lenkijoje šernuose aptikto maro užkrato Rusija yra sustabdžiusi kiaulienos importą iš visos ES.

„Kalbant už visus, konstruktyvaus dialogo nėra“, – teigė S. Dankvertas.

Pasak jo, Rusija siūlė, kad toliau nuo maro viruso esančios Europos šalys – Ispanija, Portugalija, Prancūzija, Belgija, Danija, Nyderlandai – kreiptųsi į Muitų sąjungą dėl atskirų leidimų.

Afrikinio kiaulių maro užkratas vasario pradžioje oficialiai patvirtintas Lietuvoje, kiek vėliau – ir Lenkijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.