Naujienų srautas

Verslas2012.08.21 12:54

Iranas siekia apeiti sankcijas per Armėniją

ELTA 2012.08.21 12:54

Jausdamas vis didesnį tarptautinį spaudimą, Iranas bando išplėsti savo bankų operacijas Armėnijoje, taip siekdamas kompensuoti prarastas teises kitose šalyse.  

Jausdamas vis didesnį tarptautinį spaudimą, Iranas bando išplėsti savo bankų operacijas Armėnijoje, taip siekdamas kompensuoti prarastas teises kitose šalyse.

Irano susidomėjimas kaimynine Armėnija auga, vis stiprėjant tarptautinei izoliacijai, kurią aiškiai pajuto ši Islamo šalis. Be to, Vakarų vyriausybės ir specialiosios tarnybos įdėmiai stebi Irano bankų ryšius visame pasaulyje, mėgindamos užkirsti kelią Irano branduolinei programai.

Naujausias tokio budrumo pavyzdys – britų bankas „Standard Chartered“, kuris atsidūrė dėmesio centre, kai JAV apkaltino jį nuslėpus nuo JAV priežiūros tarnybų ir akcininkų transakcijas, susijusias su Iranu, už maždaug 250 mlrd. dolerių sumą.

Armėnija palaiko su Iranu glaudžius prekybos ryšius ir kartu stengiasi kiek įmanoma pagerinti santykius su Europos Sąjunga. Teheranas tikisi, kad atradus finansinę paramą šioje valstybėje, jam pavyks lengviau supainioti tarptautinius mokėjimus ir apgauti Vakarų slaptąsias tarnybas.

Nors Jungtinių Tautų skirtos sankcijos išliko ribotos – vien du Irano bankai įtraukti į juodąjį Saugumo Tarybos sąrašą, – JAV ir ES valstybei skyrė daug griežtesnes priemones, nubausdamos dešimtis bankų ir kompanijų bei apsunkindamos Teherano operacijas, vykdomas eurais ir doleriais.

Nors Armėnija ir atsisakė nelegalių bankų susitarimų, Iranas vis tiek bando plėsti savo pozicijas šioje šalyje, teigia diplomatai. JAV valdininkai ne kartą perspėjo savo armėnų kolegas, kad sugriežtintų finansinę kontrolę.

Irano metinė prekybos apyvarta su Armėnija, šalies prezidento teigimu, sudaro apie 1 mlrd. dolerių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi