Verslas

2014.03.03 22:55

Premjeras esant būtinybei šalies apsaugos finansavimą didintų šiemet

ELTA 2014.03.03 22:55

Esant būtinybei finansavimas krašto gynybai dar galėtų būti didinimas šiais metais, sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir tikina, kad asignavimai Krašto apsaugos ministerijai didės kitąmet.

Esant būtinybei finansavimas krašto gynybai dar galėtų būti didinimas šiais metais, sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir tikina, kad asignavimai Krašto apsaugos ministerijai didės kitąmet.

Vykstant neramumams Ukrainoje, šalies valdžia susimąstė apie galimas grėsmes Lietuvai ir išlaidų krašto apsaugai didinimą.

Kad esant dabartinei situacijai, gali būti keičiamas biudžetas, užsiminė ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Esant būtinumui mes tai padarytume, bet kol kas krašto apsaugos ministras pasakė, kad šiuo metu biudžeto asignavimai yra suplanuoti atsakingai. Kol kas jie nemato jokių pavojų, kad galėtų pritrūkti lėšų.

Tikrai 2015 m. asignavimai Krašto apsaugos ministerijai didės. Bet jeigu atsiras toks būtinumas, mes visada esame pasiruošę ateiti į Seimą ir peržiūrėti asignavimus“, – žurnalistams po skubiai sušaukto Seimo valdybos posėdžio sakė A. Butkevičius.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė laikosi nuomonės, kad lėšos krašto gynybai galėtų būti padidintos kitais metais. „Aš galvoju, kad mes biudžetą patvirtinome. Jeigu bus svarstomas finansavimo didinimas, tai svarstant 2015 m. biudžetą “, – kalbėjo ji. L. Graužinienė pabrėžė, kad pirmiausia reikia labai efektyviai išnaudoti šiuo metu skiriamas lėšas.

„Yra įsipareigojimai, mes nuolat turime didinti ir šiek tiek, po truputį, jis didėja. Bet čia daugiau Premjeras galėtų pasakyti“, – teigė parlamento vadovė.

Per skubiai sušauktą Seimo valdybos posėdį, kuriame taip pat dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos atstovai, krašto apsaugos ministras, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkai, pasak L. Graužinienės, buvo derintos pozicijos dėl Ukrainos su Seimo vadovybe, kalbėta apie Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėjos derinimą.

Šiuo metu į bendrą posėdį susirinkę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos ir Užsienio reikalų komitetai priims nutarimų projektus.

„Mes įsitikinę, kad situaciją dabar yra visiškai kontroliuojama. Lietuvoje visi reikalingi sprendimai priimti ir jokių ypatingų klausimų nėra“, – sakė Seimo vadovė ir pridūrė, kad Lietuva savo saugumu šiuo metu ypatingai susirūpinti neturėtų.

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, Vyriausybėje yra iškeltas tikslas didinti šalies gynybos finansavimą. Nors, pasak jo, Lietuva greičiausiai nepasieks 2 proc. nuo Bendrojo vidaus produkto (BVP) ribos, kuri yra rekomenduotina NATO šalims narėms.