Verslas

2014.03.03 12:53

Pasienyje su Baltarusija – didelės vilkikų grūstys

BNS 2014.03.03 12:53

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje savaitgalį ir pirmadienį nusidriekė didelės krovininių automobilių eilės. Muitinės departamento vadovas BNS sakė, jog dėl Baltarusijos muitinės informacinių sistemų gedimo vilkikų eilės susidarė visuose pasienio punktuose.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje savaitgalį ir pirmadienį nusidriekė didelės krovininių automobilių eilės. Muitinės departamento vadovas BNS sakė, jog dėl Baltarusijos muitinės informacinių sistemų gedimo vilkikų eilės susidarė visuose pasienio punktuose.

„Savaitgalį susidarusios eilės Baltarusijos pasienyje yra dėl Baltarusijos mutinės informacinių sistemų gedimo. Tikimės, kad kolegoms artimiausiu metu pavyks atstatyti šių sistemų veikimą ir pasienio kontrolės punktų pralaidumas vėl bus optimalus. Dabar eilės yra visuose pasienio kontrolės punktuose, esančiuose prie Baltarusijos, nes šiuo metu, bent pagal prieš valandą turėtų informaciją, į Baltarusijos pusę neišvyko nė vienas vilkikas“, – BNS sakė Antanas Šipavičius.

Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius BNS sakė, jog eilės susidarė ir dėl to, kad prieš kelias savaites pradėti tikrinti vežėjų degalų bakai. Jo teigimu, vien dėl to tikrinimo pralaidumas sumažėjo 1,5 karto.

„Eilės labai didelės, nežiūrinti to, kad srautai sumažėjo. Mums patiems keista. Iš vienos pusės – degalų deklaravimas prie to prisideda, bet gal yra ir kitos priežastys. Kiek žinau, savaitgalį buvo nesklandumų su Baltarusijos informacijos sistemomis. Medininkuose laukimo laikas – ne mažiau kaip dvi paros“, – BNS sakė jis.

Anot jo, tokia situacija piktina vežėjus: „Kalbėjom su muitine, žadame susitikti ir aptarti situaciją“.

Tuo metu Muitinės vadovas A. Šipavičius sakė manantis, kad degalų patikra neturi lemiamos įtakos pasienio punktų kontrolės pralaidumui.

„Aš manau, kad kontrolės tvarka lemiamos įtakos pasienio punktų kontrolės pralaidumui neturi. Taip, papildomi kontrolės veiksmai mažina punkto pralaidumą, tačiau mes imamės visų priemonių, kad tas pralaidumo sumažėjimas nebūtų ženklus“, – teigė A. Šipavičius.

Eilės susidarė Medininkuose, Šalčininkuose, Lavoriškėse ir Raigarde.

Muitinės departamentas pastaruoju metu pradėjo tikrinti į Lietuvą įvažiuojančių ir išvažiuojančių krovininių automobilių degalų kiekį, siekiant nustatyti nupilamo ir nelegaliai parduodamo kuro atvejus. Į Lietuvą įvežti degalai negali būti naudojami kitoje transporto priemonėje ir negali būti išpilti bei sandėliuojami, išskyrus remontą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.