Verslas

2012.08.21 08:36

Mokyklinių prekių traukia pas kaimynus

Aida Murauskaitė, „Lietuvos rytas“2012.08.21 08:36

Mokyklinių prekių prieš rugsėjį – į Lenkiją. Mikroautobusų vairuotojai pastarąjį mėnesį lygina su padėtimi prieš dvejus metus, kai lietuviai pigesnių pirkinių plūste plūsdavo į Suvalkus ar Bialystoką.

Mokyklinių prekių prieš rugsėjį – į Lenkiją. Mikroautobusų vairuotojai pastarąjį mėnesį lygina su padėtimi prieš dvejus metus, kai lietuviai pigesnių pirkinių plūste plūsdavo į Suvalkus ar Bialystoką.

Anot mikroautobusų vairuotojų, vis gausėja konkurentų gretos, tačiau šio verslo senbuviai tikina, kad klientų visiems pakaks. Juolab į Lenkiją pirkinių jau skuba ne tiktai marijampoliečiai, bet ir atokesnių Kauno, Tauragės, Vilniaus rajonų gyventojai. Pasitaiko net klaipėdiečių.

Šįmet atlikto apklausų bendrovės „Rait“ tyrimo duomenimis, net 12 proc. šalies gyventojų vyksta apsipirkti į Lenkiją. Per vieną apsipirkimą jie išleidžia vidutiniškai po 442 litus. Per mėnesį lietuviai Lenkijoje išleidžia nuo 32,6 iki 49 mln. litų – vidutiniškai 1,5 mln. litų per dieną.

„Dabar kaip tik renku grupę važiuoti apsipirkti prieš rugsėjo 1-ąją. Kasdien skambina po 6–7 žmones, dažniausiai moterys, kurioms rūpi mokyklinės prekės“, – aiškino mikroautobusu į Suvalkus lietuvius iš Kauno apskrities vežiojantis Matas.

Organizuotai nuvykusi grupė sustoja prie didžiulių prekybos centrų, iš kurių atgal grįžta pilnais krepšiais pirkinių – nuo tualetinio popieriaus iki maisto produktų.

Tokios kelionės kaina – 60 litų. Tačiau, pasak Mato, yra ir vežančiųjų už 40 litų. Anot vairuotojo, vieno apsipirkimo metu pavyksta sutaupyti bent 100–150 litų, palyginti su apsipirkimu Lietuvoje.

„Mes jau dvejus metus vežame keleivius į Lenkiją. Susidarė nuolatinė grupė, vykstame kas dvi savaites“, – sakė prisistatyti nepanoręs mikroautobuso vairuotojas, apie savo paslaugas skelbiantis internete.

Į tokį verslą prieš kelerius metus ieškodamos naujos veiklos niro ir kelionių agentūros. Viena jų – „Želesa“ – tokias keliones pasiūlė ir prieš rugsėjo 1-ąją.

„Susidomėjimas justi, nors dabar visi masiškai važiuoja savo automobiliais – po kelias šeimas.

Lenkijos parduotuvėse viskas pigiau apie 17 proc., o jei užvažiuojame į patį fabriką – kainos dar labiau skiriasi. Dabar visi važiuoja mokyklinių prekių, bet, žinoma, perka ir maisto“, – aiškino „Želesos“ direktorius Leonidas Fedorenka.

Jis pats Lenkijoje įsigijo žieminius batus ir sutaupė 150 litų.

Vienas klientas pirko 45 kilogramus dešros ir mokėjo 425 litus. Lietuvoje jam tai būtų kainavę 820 litų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt